Porečki muzej pripremio je program pod nazivom „Baština k vama / Il patrimonio a voi“ koji će biti dostupan putem digitalnih kanala, odnosno službene muzejske Facebook stranice www.facebook.com/muzejporec od 19 sati. Kustosi će kroz kratke video priče predstaviti desetak muzejskih predmeta te otkriti nepoznate činjenice o odabranim izlošcima i muzejskim dragocjenostima. Muzealci će time pokazati da muzejski predmeti nisu samo izlošci za gledanje, nego da se iza svakog od njih krije i pripovijest o rukama koje su ga izradile ili mjestu gdje je pronađen, poznatim i nepoznatim vlasnicima, o putu koji ga je doveo do muzejske čuvaonice te iznenaditi zanimljivostima i neobičnostima koje čuvaju.

Baština k vama / ll patrimonio a voi
Porečki muzej pripremio je program pod nazivom „Baština k vama / Il patrimonio a voi“ koji će biti dostupan putem digitalnih kanala, odnosno službene muzejske Facebook stranice www.facebok.com/muzejporec od 19 sati. Kustosi će kroz kratke video priče predstaviti desetak muzejskih predmeta te otkriti nepoznate činjenice o odabranim izlošcima i muzejskim dragocjenostima.

Sadržaj i oblikovanje programa: Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino