Muzeji - Značajne obljetnice
Inicijativa Hrvatskog muzejskog društva da svi muzeji u Hrvatskoj jednu noć u godini, uz slobodan ulaz, otvore svoja vrata svim zainteresiranim građanima, postala je vrijedna i vrlo dobro posjećena javna manifestacija. Zavičajni muzej Poreštine - Museo del territorio parentino i ove je godine pripremio bogat program u Noći muzeja, koja će se održati u petak, 31. siječnja 2020. Programi će se odvijati u prostoru Zavičajnog muzeja Poreštine / kafić Lapidarium, ul. Decumanus 9. i u Istarskoj sabornici, ul. M. Laginje 6, od 18 do 23 sata.

Radionica za djecu (voditeljica Vltava Muk)
Kreativna radionica za djecu osnovnoškolske dobi.
Stručno vodstvo po starogradskoj jezgri (Davor Munda)
Razgledavanje starogradske jezgre pod stručnim vodstvom kutosa Davora Munde, arheologa.
Predstavljanje knjige dr. sc. Elene Uljančić “U modi – Kultura odijevanja porečkih plemenitih građana (1650. – 1720.)” Knjigu će predstaviti: dr. sc. Damir Agičić, dr. sc. Marija Mogorović - Crljenko, dr. sc. Danijela Doblanović-Šuran i autorica knjige.
Razgovor s kazivačima: “Urbanizam Poreča danas”
Razgovor s kazivačima: “Urbanizam Poreča danas”. Moderatori: dr. sc. Elena Uljančić i Gaetano Benčić.
Predavanje: “Porečka prapovijest i muzej” (Davor Munda)
Predavanje: “Porečka prapovijest i muzej” (Davor Munda) na temu prvih arheoloških istraživanja na području Poreštine i začetaka muzejske institucije u Poreču.
"Spiriti e briganti", dramska predstava
"Spiriti e briganti", dramska predstava u izvedbi članova Društva prijatelja Giostre – Associazione Amici della Giostra.

Sadržaj i oblikovanje programa: Zavičajni muzej Poreštine – Museo del territorio parentino