Zavičajni muzej Poreštine - Museo del territorio parentino i ove je godine pripremio program za obilježavanje manifestacije Noć muzeja, koja će se održati u petak, 1. veljače 2019. u Istarskoj sabornici (Ulica Matka Laginje 6).
Publici će se predstaviti iskustva u primjeni digitalne tehnologije u radu porečke institucije te virtualno približiti muzejsku sadašnjost i budućnost.

Radionica za djecu
Radionica za djecu (Vltava Muk)
Stručno vodstvo po starogradskoj jezgri
Stručno vodstvo po starogradskoj jezgri (Davor Munda)
Virtualna stvarnost u službi kulturnih dobara: Palača Sinčić
Sjedište Zavičajnog muzeja Poreštine - Palača Sincich - prezentirano u 3D i virtualnoj stvarnosti (VR).
Novi stalni postav u digitalnom obliku
Predstavljanje novog stalnog muzejskog postava u digitalnom obliku (Elena Uljančić)
3D prezentacija arheološkog lokaliteta Loron
Arheološki lokalitet Loron kao rezultat 3D skeniranja i modeliranja (Gaetano Benčić)