Posjetitelji će moći razgledati stalne izložbe "Ostavština valpovačkih vlastelina" i izložbu Geološke zbirke" te novootvorenu izložbu "Obitelj Desaty - valpovački ljekarnici". S obzirom da je tema ovogodišnje Noći muzeja "Muzeji između stvarnog i digitalnog" na facebook stranici Muzeja Valpovštine biti će objavljeni digitalni sadržaji kao komplementarni onima na izložbama. Za najmlađe posjetitelje biti će organizirana igraonica dok će u virtualnom formatu biti prezentirana izložba akademske slikarice Slobodanke Grive Šokac pod nazivom "Izložba slika Atelier Griva".
Zbog epidemioloških mjera za ulazak u muzej posjetitelji moraju predočiti važeće covid potvrde. Za razliku od dosadašnjih Noći muzeja ovogodišnja će se održavati do 22:00 sati.

Ostavština plemićkih obitelji Prandau i Normann
Izložba "Ostavština plemićkih obitelji Prandau i Normann" predstavlja stalnu izložbu Muzeja Valpovštine na kojoj se posjetitelji mogu upoznati s predmetima iz svakodnevnog života dvije valpovačke vlastelinske obitelji koje su od 1721. do 1945. godine upravljale valpovačkim dvorcem i vlastelinstvom.
Obitelj Desaty - valpovački ljekarnici
Izložba "Obitelj Desaty - valpovački ljekarnici" donosi priču o valpovačkoj ljekarničkoj obitelji koja je kroz tri generacije upravljala valpovačkom ljekarnom "K Spasitelju". Izložba kroz predmete koji su pohranjeni u Muzeju Valpovštine prati razvoj valpovačke ljekarne od 1860. do 1966. godine te životne putove njenih vlasnika.
Geološka zbirka
Izložba Geološka zbirka predstavlja uzorke tla s prostora Slavonije koji su iskopani uslijed traganja za naftom i zemnim plinom. Izložba nas vodi u davnu geološku prošlost našeg planeta te nam donosi priču postanka tla na kojemu se i danas nalazimo.
Igraonica "Motivi iz povijesti Valpova"
Igraonicu će tradicionalno voditi dugogodišnja suradnica Muzeja Valpovštine akademska slikarica iz Valpova Slobodanka Griva Šokac. Na igraonici će polaznici crtati motive iz valpovačke povijest s naglaskom na srednjovjekovnu baštinu koja se nalazi u sklopu valpovačkog dvorca.
Virtualna izložba radova "Atelier Griva"
Izložba donosi radove akademske slikarice Slobodanke Grive Šokac koja će biti prikazana u virtualnom okruženju. Izložba će donijeti radove s motivima Valpova i okolice.
Virtualna prezentacija pripremnih radova Atelier Griva za tematske izložbe Muzeja Valpovštine
Atelier Griva i Muzej Valpovštine imaju tradiciju dugogodišnje suradnje. Jedan od aspekata suradnje je i priprema predmeta u Atelieru Griva za potrebe tematskih izložbi. Ovom izložbom biti će prikazani radovi na pripremanju predmeta prije njihovog postavljanja na izložbama s osvrtom na zatečeno stanje i stanje nakon radova.

Sadržaj i oblikovanje programa: Ustanova za kulturne djelatnosti “Ante Evetović Miroljub” Valpovo – Muzej Valpovštine