Virtualni posjet Stalnoj izložbi crkvene umjetnosti u Zadru uz promidžbeni video

Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru (SICU), poznata i pod nazivom "Zlato i srebro Zadra", jedinstvena je kulturna ustanova koja danas predstavlja najreprezentativniji i najcjelovitiji doseg crkvene umjetnosti u Hrvatskoj. SICU se nalazi u sklopu samostana benediktinki sv. Marije u Zadru, osnovanog još u 11. stoljeću. Izložba je službeno otvorena za javnosti 4. prosinca 1976. godine, kao jedan od četiri kapitalna objekta sagrađena u Hrvatskoj u tome razdoblju. Izložba obuhvaća preko 200 umjetnina koje se nalaze u prizemlju, na prvom i drugom katu ustanove.

Virtualni posjet
Virtualni posjet SICU uz promidžbeni video.

Sadržaj i oblikovanje programa: Stalna izložba crkvene umjetnosti (SICU) u Zadru