Program je posvećen obilježavanju 50. godišnjici izgradnje Spomen galerije, u mjestu rođenja velikog hrvatskog kipara. Izložba i predavanje podsjetit će na vrijeme i okolnosti u kojima je Kulturno društvo "Ivan Meštrović" Vrpolje u spomen na umjetnika rođenog u njihovu mjestu sagradilo galeriju. Projektom je u galeriji bio predviđen i prostor za etno postav koji nikada nije ostvaren, a budući da ove godine Općina Vrpolje kreće s izgradnjom objekta u kojemu će biti stalni etno postav, priređen je bogat program iz tradicijske kulturne baštine (od dječje igre, pjesme do pučkih igrokaza). Uz razgledanje stalnog postava Meštrovićevih djela u galeriji i crkvi, te gledanja dok. filmova, za najmlađe je
priređena kreativna radionica.

"Moja galerija"
Učenici OŠ "Ivan Meštrović" pod vodstvom učiteljice likovne kulture Nikoline Andrijević u kretivnoj radionici izrađivat će model Spomen galerije Ivana Meštrovića.
"Niko nema što Vrpolje ima, nasred sela galerija bijela"
Članovi Kud-a "Ivan Meštrović" sa svojom ženskom pjevačkom skupinom i dječjom folklornom skupinom izvest će pjesme i dječje igre iz tradicijske kulturne baštine ovog dijela Hrvatske i mjesta rođenja velikog hrvatskog kipara po kojemu društvo nosi ime.
Pola stoljeća od izgradnje Spomen galerije Ivana Meštrovića u Vrpolju
Predavanje o vremenu i okolnostima u kojima je prije 50 godina Kulturno društvo "Ivan Meštrović" Vrpolje uz tadašnje Općine Slavonski Brod sagradilo Spomen galeriju Ivana Meštrovića i njezinu značaju za Vrpolje održat će Suzana Bilić Vardić. O projektu galerije, autora Rudolfa Varge iz Zagreba, kako je zamišljen, a kako izveden i mijenama kroz pola stoljeća Željka Perković, dia.
Slavonijo, dok ti ime traje....
Nastup Ženske pjevačke skupine KUD-a "Tomislav" iz Donjih Andrijevaca
I KOROV I CVIĆE
Monolog pučke autorice Marije Kladarić iz Beravaca koja ga i izvodi, na temu obilježja života naše Slavonije.
Šokadijo, u srcu te nosi
Nastup Muške pjevačke skupine "Strossmayer" KUD-a "Šokadija" iz Strizivojne.
KRSTITKE
Pučki igrokaz autorice Marije Kladarić koji izvode članovi KUD-a "Ivan Goran Kovačić" iz Beravaca.
Dokumentarni filmovi o životu i djelu Ivana Meštrovića
Dokumentarni filmovi o životu i djelu Ivana Meštrovića.
Izložba djela Ivana Meštrovića
Razgledanje djela izloženih u stalnom postavu Spomen galerije Ivana Meštrovića
Spomen galerija Ivana Meštrovića u Vrpolju 1969.
Povijest izgradnje Spomen galerije posvećene najvećem hrvatskom kiparu prve polovice 20. stoljeća Ivanu Meštroviću u mjestu njegova rođenja prije pola stoljeća. Informativno-edukativna izložba dokumenata i fotografija.
Djela Ivana Meštrovića u crkvi Sv. Ivana Krstitelja u Vrpolju
Posjetitelji mogu pogledati i djela velikog majstora izložena u crkvi njegova krštenja.

Sadržaj i oblikovanje programa: Spomen galerija Ivana Meštrovića, Vrpolje