18:00 Svečano otvorenje Romskog edukacijskog-kulturnog centra i svečano otvorenje Noći muzeja 2022.
18:30 Izložba "Tragovima romske kulture - zaslužni među nama"
19:00 Književna večer s Veljkom Kajtazijem i Majom Grubišić

Svečano otvorenje Romskog edukacijsko-kulturnog centra
Svečano otvorenje Romskog edukacijsko-kulturnog centra čija je misija educiranje svih starosnih skupina Roma, očuvanje romske kulturne baštine i promoviranje suvremenog romskog kulturnog izričaja uz razvijanje vlastite medijske promocije. Prisustvovanje događanju moguće je isključivo uz pozivnicu i važeću COVID potvrdu.
Svečano otvorenje 17. Noći muzeja
Svečano otvorenje 17. Noći muzeja. Noć muzeja 2022. godine svečano će otvoriti predsjednica Hrvatskog muzejskog društva, Vlasta Krklec, saborski zastupnik dvanaest nacionalnih manjina, Veljko Kajtazi i premijer Vlade Republike Hrvatske, Andrej Plenković. Prisustvovanje događanju moguće je isključivo uz pozivnicu i važeću COVID potvrdu.
Tragovima romske kulture - zaslužni među nama
Izložba "Tragovima romske kulture – zaslužni među nama" portretira istaknute pojedince koji su probijali društveno nametnute barijere i usprotivili se stereotipima većinskog društva prema Romima. Izložba osvjetljava romsku kulturu i povijest, izazivajući na taj način neopravdanu ignoranciju romskih znanstvenih, kulturnih i umjetničkih postignuća kao doprinosa u razvoju civiliziranog društva.
Književna večer s Veljkom Kajtazijem i Majom Grubišić
Predstavljanje dva literarna izdanja Saveza, autobiografije saborskog zastupnika Veljka Kajtazija "Snovi jednog Roma" i zbirke kratkih priča "Romanipe - Iz sjene na svjetlo".

Sadržaj i oblikovanje programa: Savez Roma u Republici Hrvatskoj “KALI SARA”