Noć muzeja vodi nas na staze projekta Rab Archaeological (T)races kojim je prezentirano 30-ak arheoloških lokaliteta na području otoka Raba. Tri poučne staze prostiru se na području Kampora, Lopara i Supetarske Drage. U Noći muzeja posjetitelji mogu sudjelovati na edukativnoj šetnji poučnom stazom Frux uz organizirano vodstvo Udruge turističkih vodiča Raba te noćnoj vožnji poučnom stazom CapoFronte *obrnuti smjer uz pratnju članova BK Rab Mag.
Uz pomoć informativno-edukativnih panoa i interaktivne mobilne aplikacije, slijedite tragove prikrivene u prekrasnim krajolicima i otkrijte kulturno blago otoka!
Besplatno preuzimanje aplikacije na https://rabarchaeologicaltraces.com/!

Rab Archaeological Traces - aktivno istraživanje na moderan i zabavan način!
Edukativna šetnja poučnom stazom Frux uz organizirano vodstvo Okupljanje kod crkva sv. Petra, Supetarska Draga, u 9.00 sati Duljina staze: 6,5 km Težina staze: lagana Poludnevni izlet Noćna vožnja poučnom stazom Capo Fronte *obrnuti smjer Okupljanje na ulazu u Kalifront u 18.00 sati Duljina staze: 22.5 km Težina staze: srednje zahtjevna Predviđeno trajanje vožnje: 2,5 h

Sadržaj i oblikovanje programa: Pučko otvoreno učilište Rab, Centar za kulturu Lopar, Turistička zajednica Grada Raba, Turistička zajednica općine Lopar, Centar za kulturu Lopar