Pučko otvoreno učilište Dugo Selo ima zbirku slika i skulptura (oko 200 izložaka) koji su nastajali tijekom susreta likovnih umjetnika u Dugom Selu unatrag 18 godine.
Zbirka je prikazana u ON LINE GALERIJI na web stranici www.pou-dugoselo.hr/galerija. U Noći muzeja video prikaz cijele zbirke bi će u prostoru Male galerije u Kolodvorskoj ulici u Dugom Selu. Posjetitelji će moći vidjeti prikaz iz vanjske ulične strane – kroz staklenu stijenu, u velikom formatu. Uz prikaze u digitalnom obliku u prostoru ćemo postaviti originale odabranih umjetničkih djela. U drugom dijelu i programa Noći muzeja slijede prikazi – litografija u prostoru Martinus – u Ulici J. Zorića 17 u Dugom Selu.

Izvođenje programa
Program Noći muzeja počinje u 18 sati u Kolodvorskoj ulici 3 – prostor Male galerije u 18 sati. Otvorenje programa uz nastup glazbenika – polaznika Glazbene škole Dugo Selo i pjevačkog nastupa članova KUD-a „Preporod“ te zbor učiteljica osnovnih škola. Projekcije i prikaze odvijat će se do 22 sata.

Sadržaj i oblikovanje programa: PUČKO OTVORENO UČILIŠTE DUGO SELO