U prikazu značajki dugoselske prošlosti bit će izložena Darovnica kralja Andrije II. iz 1209. g. kojom je ovo područje dano templarima. To je najstariji dokument o životu na ovom području sa središtem na Martin bregu - Dugom Selu. Izložba starih fotografija i nalaza ( nadgrobna ploča), bit će također postavljena u Maloj galeriji u Kolodvorskoj ulici 3. Prigodom 150. obljetnice željeznice u Dugom Selu, u suradnji s Gradskom knjižnicom i Hrvatskim željezničkim muzejom Zagreb, bit će izložene stare fotografije i razglednice te prikazan film Petra Krelje "Otpravnik vlakova". Izložba slika i skulptura ( keramika) - "Radost življenja" bit će postavljena u Pučkom otvorenom učilištu .

Izložbe fotografija, dokumenata i predmeta iz povijesti Dugog Sela
Izlaganje predmeta i dokumentacije iz prošlosti Dugog Sela u Maloj galeriji, Kolodvorska 3, u 18 h Uz obilježavanje 150. obljetnice željeznice u Dugom Selu - postava izložbe starih fotografija i razglednica te projekcija filma "Otpravnik vlakova" P. Krelje) u Gradskoj knjižnici u 19 h. Postava izložbe slika i skulptura grupe autora "Radost življenja" u Pučkom otvorenom učilištu.

Sadržaj i oblikovanje programa: Pučko otvoreno učilište Dugo Selo