Noć muzeja u Bujama počinje u 17.30 u artROOM-u (foyer kino dvorane) kreativnom radionicom za djecu pod vodstvom Else Mazalović Demark.
Program se nastavlja u 19 sati otvorenjem izložbe „Motiv iz Istre“ Božidara Jakca.
Slijedi druženje uz glazbeni program

Kreativna radionica za djecu, voditeljica: Elsa Demark Mazalović
Djeca će koristiti tehniku crtanja pastelnim bojama kako bi se povezali s tematikom našeg programa
Otvorenje izložbe "Motiv iz Istre" Božidara Jakca
Prošle je godine Pučko otvoreno učilište Buje, zahvaljujući donaciji Istarske Županije, otkupilo sliku Božidara Jakca „Motiv iz Istre“. Značajno je to ekspresionističko djelo s motivom istarskog krajolika s kraja 19. i početka 20. stoljeća. Slika koje se smatrala zauvijek izgubljenom, pronađena je nakon 90 godina u Zagrebu, a povodom Noći muzeja ponosno ćemo ju predstaviti javnosti.
Druženje uz glazbeni program
Nakon službenog otvorenja izložbe slijedi druženje uz degustaciju tipičnih proizvoda uz glazbenu pratnju

Sadržaj i oblikovanje programa: Pučko otvoreno učilište Buje – Università popolare aperta di Buie