Prokultura - Opservatorij kulturnih politika- Split
Splitska kuće jezika i kulture - Peristil (powered by OTP), Kraljice Jelene 1

20.00 h Predstavljanje skulptura i slika iz Fundacije Grenc " Car Dioklecijan, članovi obitelji i suradnici"

Uz prigodno, edukativno izlaganje prof. dr. Ive Babića: " Don Frane Bulić i njegova uloga u osnivanju Arheološkog muzeja u Splitu"

Predavanje prof. dr. Ive Babića : "Don Frane Bulić i njegova uloga u osnivanju Arheološkog muzeja u Splitu"
Povodom obilježavanja velike obljetnice najstarijeg muzeja u jugoistočnoj Europi prof. dr. Ivo Babić održat će predavanje o ulozi don Frane Bulića u osnivanju muzeja i njegovim zaslugama u očuvanju i istraživanju kasnoantičkog i ranokršćanskog nasljeđa ovoga područja.
Izložba skulptura i slika iz Fundacije Grenc - "Car Dioklecijan, članovi obitelji i suradnici"
U prostorima splitske Kuće jezika i kulture Peristil (powered by OTP) posjetitelji će moći razgledati skulpture i slike cara Dioklecijana, te članova obitelji i najbližih suradnika. Izložba se postavlja u suradnji s Fundacijom Grenc.

Sadržaj i oblikovanje programa: Prokultura – Kuća jezika i kulture Peristil (powered by OTP)