18:00 otvorenje izložbe "Čuvari istarskih fresaka"
18:00 pokretanje on line baze kulturne baštine PATRIMONIO CULTURALE ISTRIANO
18:00 - 01:00 izložba "Boks u Puli"
18:00 - 01:00 izložba "Buzet na starim razglednicama"
18:00 - 01:00 izložba "Fronte se počinju buditi Rudolf Cvetko i Prvi svjetski rat"
20: 00 koncerti : "Urar" i "The Low Kicks"
18:00 - 01:00 druženje uz kuhano vino

"Čuvari istarskih fresaka"
Izložba tematizira povijest istraživanja, restauracije i konzervacije istarskih fresaka.
on line baza kulturne baštine PATRIMONIO CULTURALE ISTRIANA
Startanje digitalne baze kulturne baštine Istre koja će korisnicima biti dostupna preko domene www.ppmi.hr. Riječ je o kontinuiranom unošenju fotografija i kataloških jedinica predmeta pokretne i nepokretne baštine u Istri, tzv. virtualnom muzeju Istre.
"Boks u Puli"
Povijesni i pomorski muzej Istre ovom je izložbom želio prikazati tradiciju boksa, inače najtrofejnijeg sporta u Puli, približiti Puljanima i gostima pulske boksače, od kojih su neki postigli iznimne rezultate na nacionalnoj, europskoj i svjetskoj razini. Izložba prikazuje povijest amaterskog boksa u Puli, tradicija kojega seže od 1920-ih godina na ovamo.
"Buzet na starim razglednicama"
Izložbom je predstavljena iznimna muzejska građa - stare razglednice Buzeta i okolice iz Zbirke starih razglednica PPMI-a i Zbirke razglednica Zavičajnog muzeja Buzet. Uz stare razglednice Buzeta, izložene su i stare razglednice svih mjesta Buzeštine koje postoje u fundusima oba muzeja. Izložba je zamišljena kao šetnja starim gradom Buzetom i manjim okolnim mjestima.
"Fronte se počinju buditi Rudolf Cvetko i Prvi svjetski rat"
Gostujuća izložba donosi priču o austrougarskom vojniku Rudolfu Cvetku koji je vojni rok služio u Puli tijekom Prvoga svjetskoga rata i svojim je fotografskim aparatom zabilježio iznimno zanimljive motive u Pazinu, Puli i okolici - Medulinu, Šišanu, Valturi i Vodnjanu. Izložba je rezultat međumuzejske suradnje PPMI i Narodnog muzeja Slovenije.
koncert
koncert skupina "URAR" i "THE LOW KICKS"

Sadržaj i oblikovanje programa: Povijesni i pomorski muzej Istre-Museo storico e navale dell’Istria