NOĆ MUZEJA (PPMHP):
Od 16 do 18 sati – Edukativna radionica za djecu na kojoj će biti predstavljene slikovnice o Frankopanima “TRSATSKO BLAGO”

U 18 sati - uživo promocija knjige “100 FRANKOPANSKIH GRADOVA – Povijesni vodič po frankopanskim posjedima u Hrvatskoj”
- Predstavljanje donacije dviju oleografija iz ciklusa Zrinsko - Frankopanske urote
- otvorenje izložbe “UPOZNAJMO FRANKOPANE”

U 19.30 sati – Digitalno vodstvo kroz izložbu “Nove akvizicije Civilne muzejske zbirke”.

MUZEJSKA ZBIRKA KASTAVŠTINE:
Video vodstvo kroz Muzejsku zbirku Kastavštine

MEMORIJALNI CENTAR LIPA PAMTI:
Video vodstvo ispred Kvatirkine kuće

Radionicu u trajanju od dva sata vodit će Margareta Peršić koja će vam ispričati zanimljivu priču, igrat ćete igre upoznavanja te u glini izrađivati riječki sat, ključeve zidina Trsatske gradine i ostale elemente iz ove zanimljive slikovnice. Zbog epidemioloških mjera na radionici koja će se održati u Pedagoškom kabinetu može sudjelovati najviše osmero djece u dobi od 8 do 12 godina.
Promocija knjige “100 FRANKOPANSKIH GRADOVA – Povijesni vodič po frankopanskim posjedima u Hrvatskoj”
Povijesni vodič 100 frankopanskih gradova po prvi put donosi, na osnovi dostupnih podataka, cjelovit popis frankopanskih posjeda i predstavlja sve (ili gotovo sve) gradove i utvrde u Hrvatskoj koje su Frankopani podigli ili su im duže ili kraće vrijeme bili vlasnici. Vodič je nastao u sklopu obilježavanja 350-godišnjice pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana.
Rastanak Katarine Zrinski Frankopan od supruga Petra Zrinskog i brata Frana Krste Frankopana Oton Iveković, Zagreb, 1901. / Radionica Petra Nikolića, Zagreb, oko 1903. PPMHP 153664 Posljednji časovi Petra Zrinskog i Krste Frankopana Ferdinand (Ferdo) Quiquerez, Zagreb, 1883. / Radionica Petra Nikolića, Zagreb, 1884. PPMHP 154054
otvorenje izložbe “UPOZNAJMO FRANKOPANE”
Od Dujma do Frana Krsta, od Krka do Bečkoga Novoga Mjesta, od 1118. do 1671. godine... Više od pet i pol stoljeća hrvatska povijest nezamisliva je bez Frankopana. U njihovoj lozi bilježi se niz od 114 Frankopana u 17 naraštaja. Ovdje je samo djelić njihove priče, za nastavak krenite Putovima Frankopana.
Digitalno vodstvo kroz izložbu “Nove akvizicije Civilne muzejske zbirke”
Na izložbi su predstavljene nove akvizicije Civilne muzejske zbirke koje su dijelom fundusa Muzeja postale temeljem prijedloga i odabira građana. Civilna muzejska zbirka prva je institucionalna zbirka u čijem stvaranju sudjeluju građani, a Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka prvi je muzej u Hrvatskoj koji je u stvaranje svog muzejskog fundusa uključio zajednicu.
Video vodstvo kroz Muzejsku zbirku Kastavštine
Muzejska zbirka Kastavštine - još uvijek zatvorena zbog izvođenja radova u sklopu projekta obnove i rekonstrukcije stalnog postava - predstavit će video o tijeku radova, trenutnom stanju i dati naznake novog postava Zbirke.
Video vodstvo ispred Kvatirkine kuće
Ispred Kvatirkine kuće, na mjestu stradanja Lipjana u vrijeme Drugoga svjetskog rata kad su 30. travnja 1944. fašisti spalili selo i ubili 269-ero stanovnika među kojima i 96-ero djece, kustos našeg muzeja Marko Badurina, snimit će video i prikazati mjesto stradanja i okolnosti koje su dovele do tog tragičnog događaja.

Sadržaj i oblikovanje programa: Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka