Učenici će skupa sa svojim učiteljicama dr.sc. Valentinom Lasić, učiteljicom savjetnicom ( Povijest) i Goranom Babić( učiteljicom mentoricom) provesti aktivnosti :
1. Integracija Dana muzeja i Dana sjecanja na holokaust- izložba povodom Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta s učeničkim zidom mira
2. Mrežna stranica međunarodnog projekta Virtual Museum Night 2022 koji se provodi na platformi eTwinning u kojem su projektni partneri razmijenili ljubavne priče i legende te ih prezentirali kroz razne kreativne uratke - filmove, stripove, glazbu. Osim priča, upoznajte se i s prirodnom baštinom zemalja sudionika projekta kao i sa važnim znanstvenicima, a šećer za kraj je originalni recept za tortu koji je nastao inspiriran ovim projektom.

Izložba - integracija Dana muzeja i Dana sjecanja na holokaust
Integracija Dana muzeja i Dana sjecanja na holokaust- izložba povodom Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta s učeničkim zidom mira ( poruke mira) te prikazom Židova koji su živjeli u Hrvatskoj. Neki su preživjeli holokaust ( Artur Takač, istaknuti sportski djelatnik koji je imao kuću u našem mjestu), neki nisu ( Lea Deutsch, hrvatska Shirley Temple), no obilježili su povijest.
Mrežna stranica međunarodnog projekta koji se provodi na platformi eTwinning pod nazivom Virtual Museum Night 2022
Mrežna stranica međunarodnog eTwinning projekta Virtual Museum Night 2022 u kojem su projektni partneri razmijenili ljubavne priče i legende te ih prezentirali kroz razne kreativne uratke - filmove, stripove, glazbu. Osim priča, upoznajte se i s prirodnom baštinom zemalja sudionika projekta kao i sa važnim znanstvenicima, a šećer za kraj je originalni recept za tortu inspiriran ovim projektom.

Sadržaj i oblikovanje programa: Osnovna škola dr. Franje Tuđmana Brela