Udruga Ivana Perkovca - za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine sa sjedištem u zgradi Opće pučke škole u Šenkovcu u 15. Noći muzeja istaknut će značaj zgrade Opće pučke škole u Šenkovcu sagrađene 1903. godine te njezinu prosvjetiteljsku i kulturnu ulogu proteklih 117 godina.

"117 godina postojanja zgrade Opće pučke škole u Šenkovcu, 1903. - 2020."
Izložbu "117 godina postojanja zgrade Opće pučke škole u Šenkovcu, 1903. - 2020." uz stručno vodstvo fotografija i arhivske građe predstavit će Jasna Horvat, mag.prim. educ.
Kulturno - umjetnički program KUD - a Mihovila Krušlina
Kulturno - umjetnički program u izvedbi KUD- a Mihovila Krušlina, Šenkovec
Dokumentarni film o desetogodišnjem djelovanju Udruge Ivana Perkovca - za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine sa sjedištem u zgradi Opće pučke škole u Šenkovcu.
Održivi razvoj kulturnog turizma u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu
Stručno predavanje "Održivi razvoj kulturnog turizma u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu", Sanja Rajter, dipl. oec.
"Škrinjice s blagom"
Radionica izrade "Škrinjica s blagom" u salvetnoj tehnici i umijećem izrade kinča pod vodstvom članica udruge.
Razgled stalnog postava Udruge Ivana Perkovca.
Razgled stalnog postava Udruge Ivana Perkovca i likof.

Sadržaj i oblikovanje programa: Opća pučka škola – Udruga Ivana Perkovca, Šenkovec