Odsjek za povijest hrvatskoga kazališta Zavoda za povijest hrvatske književnosti, kazališta i glazbe Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti realizirao je u suradnji s Muzejom Moskovskoga hudožestvenog akademskog teatra virtualnu izložbu povodom 100. obljetnice gostovanja skupine umjetnika tog kazališta (Kačalovljeva grupa) u Hrvatskome narodnom kazalištu u Zagrebu, koje je s manjim prekidima trajalo od prosinca 1920. do ožujka 1921.

Verzija na hrvatskom jeziku
Verzija na ruskom jeziku

Virtualna izložba Prvo gostovanje skupine umjetnika Moskovskoga hudožestvenog teatra u Hrvatskome narodnom kazalištu u Zagrebu prosinac 1920. – ožujak 1921.
U sklopu izložbe predstavljena je građa (kazališne cedulje, fotografije,novinski članci i kritike, pisma) vezana uz gostovanje Kačalovljeve grupe pohranjena u Muzejskoj zbirci i Hemeroteci Odsjeka za povijest hrvatskoga kazališta Zavoda za povijest hrvatske književnosti, kazališta i glazbe Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Arhive Hrvatskoga narodnog kazališta i Muzeja likovnih umjetnosti

Sadržaj i oblikovanje programa: Odsjek za povijest hrvatskog kazališta – HAZU