Centar za posjetitelje Kuća Velebita kao prepoznatljiv, moderan i atraktivan sadržaj omogućuje prezentaciju prirodnih i kulturnih vrijednosti Nacionalnog parka tijekom cijele godine. Centar je nastao kao odgovor na želju da se prirodne ljepote približe što većem broju posjetitelja, gdje se može doživjeti bogatstvo i raznolikost krških oblika, živog svijeta i krajobraza. Od početka projekta, u listopadu 2014.g., je u 33 mjeseca provedbe radilo preko 200 autora, istraživača i zaljubljenika u Velebit.

Razgledavanje stalnog postava
U popodnevnim satima okrijepa uz tople napitke i kolače.
Predavanje "Kako nastaje jedan muzej"
Predavanje o nastanku Kuće Velebita. U popodnevnim satima okrijepa uz tople napitke i kolače.

Sadržaj i oblikovanje programa: Nacionalni park Sjeverni Velebit / Centar za posjetitelje Kuća Velebita Krasno