Osim stalnog postava Atelijera Meštrović u kojem su izložene skulpture i reljefi u drvu, kamenu, bronci i gipsu te crteži i grafike u skladu s mogućnostima, odnosno karakterom prostora, posjetitelji će ove godine moći razgledati i izložbu MEŠTART: Ivane Tkalčić – A(rtificial) I(ntelligence) I
Istraživanje Ivane Tkalčić razmatra alternativni pogled i način čitanja Meštrovićeva djela unutar ere visokooptimiziranih petlji interakcije, botova, automatski generiranih sadržaja i sve-pametnije umjetne inteligencije. Autoričina intervencija u nekadašnjem životnom i radnom prostoru Ivana Meštrovića prikazuje njegova djela kroz „doživljaj“ umjetne inteligencije.

MEŠTART: Ivana Tkalčić – A(rtificial) I(ntelligence) I
Razgledavanje stalnog postava Atelijera Meštrović
Atelijer Meštrović, umjetnički muzej sa stalnom izložbom radova Ivana Meštrovića, adaptirani je dio kompleksa kojeg je Ivan kupio i doradio početkom dvadesetih godina XX. stoljeća, kada se kao uspješan i svjetski priznat umjetnik, nakon školovanja u Beču i boravka u Parizu, Rimu, Cannesu i Londonu, zajedno sa svojom prvom ženom Ružom Meštrović rođenom Klein, vratio u domovinu i nastanio u Zagrebu.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzeji Ivana Meštrovića – Atelijer Meštrović