Muzej seljačkih buna, Gornja Stubica

18:00 – 22:00 – Posjet stalnom muzejskom postavu i izložbi Viktor Šipek
19:00 – 21:00 – Video-mapping Gubec teatar na Spomeniku Seljačkoj buni i Matiji Gupcu
18:00 – 1:00 – Virtualna izložba slika Viktora Šipeka na web stranici Muzeja
18:00 – 1:00 – Virtualna izložba 15. trijenale zagorskog suvenira na web stranici Muzeja
18:00 – 22:00 – Nagradna igra na web stranici i društvenim mrežama Muzeja
19:00 – 21:00 – Ukoliko epidemiološke mjere dozvole, vođene šetnje od Spomenika Seljačkoj buni i Matiji Gupca do perivoja dvorca.

Posjet stalnom muzejskom postavu i izložbi Viktor Šipek
Posjetite stalni muzejski postav koji prikazuje razvoj feudalizma u Hrvatskom zagorju, povijest obitelji Oršić, sakralnu umjetnost Hrvatskog zagorja u kapelici te povijest vinogradarstva Hrvatskog zagorja u podrumu dvorca. U galeriji je moguć posjet izložbi slika Viktora Šipeka, a u perivoju Spomeniku Seljačkoj buni i Matiji Gupcu.
Video-mapping Gubec teatar na Spomeniku Seljačkoj buni i Matiji Gupcu
Projekcijom na Spomeniku Seljačkoj buni i Matiji Gupcu oživljeni su likovi sa Spomenika, a sadržaj je inspiriran Baladama Petrice Kerempuha Miroslava Krleže te ispravom o istrazi protiv Franje Tahyja iz 1567. godine. U projekciji se koriste isječci iz filma Seljačka buna Vatroslava Mimice te isječci događaja oživljene povijesti, puntanja kmetova kod Hižakovca
Virtualna izložba slika Viktora Šipeka na web stranici Muzeja
Na web stranici Muzeja (https://msb.mhz.hr/izlozba-slika-viktora-sipeka/) posjetite virtualnu izložbu slika Viktora Šipeka koje dolaze iz 10-ak privatnih domova, između ostalih Viktorove kćeri Helene, Moderne galerije, Hrvatskog muzeja medicine i farmacije, Galerije primijenjene umjetnosti u Zlataru, Župe u Donjoj Stubici i Muzeja seljačkih buna.
Virtualna izložba 15. trijenale zagorskog suvenira na web stranici Muzeja
Na web stranici Muzeja (https://msb.mhz.hr/trijenale-zagorskog-suvenira/) posjetite virtualnu izložbu 15. trijenala zagorskog suvenira. Na izložbi se prezentiraju novi suveniri koji spajaju tradiciju zagorskog suvenira i suvremenu interpretaciju elemenata nematerijalne baštine. Tema 15. trijenala bili su suveniri nadahnuti igračkama.
Nagradna igra na web stranici i društvenim mrežama Muzeja
Upoznajte novu web stranicu Muzeja seljačkih buna. Posjetite virtualne izložbe, a zatim odigrajte nagradnu igru na web stranici, facebooku ili instagram profilu te osvojite ulaznicu i muzejski katalog.
Vođenja šetnja Spomenikom i perivojem
Ukoliko epidemiološke mjere dozvole, organizacija vođenih šetnja od Spomenika Seljačkoj buni i Matiji Gupca do perivoja dvorca Oršić.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzeji Hrvatskog zagorja – Muzej seljačkih buna