U Noći muzeja 2019. Muzej Sinjske alke biti će otvoren za posjetitelje od 18:00 do 01:00 sat.
Program događanja biti će vezan uz temu inovacije i digitalna budućnost . U okviru programa posjetitelji će moći trčati virtualnu alku, natjecati se u videoigrama, prisustvovati predtavljanju knjige „Sinj i Alka – priče o ljudima i događajima“, družiti se sa alkarima i alkarskim momcima koji će za ovu prigodu biti u odorama.

Predstavljanje knjige Jakova Žižića „Sinj i Alka – priče o ljudima i događajima“
Knjiga „Sinj i Alka – priče o ljudima i događajima“ obuhvaća širok spektar tema prožetih Sinjom i Alkom. Knjiga obrađuje Knjigu će predstaviti: Joško Kontić, direktor i glavni urednik HIT radija Sinj Izv.prof.dr.sc. Josip Dukić, Katolički bogoslovni fakultet u Splitu fra Mirko Marić, predsjednik ogranka Matice hrvatske u Sinju te autor Jakov Žižić, asistent na Hrvatskom katoličkom sveučilištu
Virtualna alka
Kroz VR naočale i sa kopljem u ruci doživite iskustvo trčanja Alke
Druženje uz Klapu "Sinj", piće i uštipke
Druženje uz Klapu "Sinj", piće i uštipke.
Natjecanje u videoigrama
Natjecanje na videoigrama u postavu Muzeja. Prijave za sudjelovanje na blagajni Muzeja.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej Sinjske alke / Viteško alkarsko društvo Sinj