U ovogodišnjoj Noći muzeja posjetite naša oba postava. Muzej Operativne zone i Zbornog područja Bjelovar, Barutanska 10, Bjelovar na Spomen području "Barutana 1991." biti će otvoreno od 19 do 22 sata, a Stalni muzejski postav Domovinskog rata, Trg Stjepana Radića 9, Bjelovar od 20 do 22 sata.

Muzej Operativne zone i Zbornog područja Bjelovar
Muzej Operativne zone i Zbornog područja Bjelovar sastoji se od stalnog muzejskog postava, spomen sobe i postava na otvorenom. Na katu Muzeja nalazi se galerijski postav umjetničkih slika iz muzejske zbirke.
Stalni muzejski postav Domovinskog rata
Stalni muzejski postav Domovinskog rata sastoji se od tri cjeline. Prva tematska cjelina vezana je uz stvaranje Republike Hrvatske, početak Domovinskog rata i prve hrvatske oružane formacije. Drugi dio postava posvećen je nastanku i razvoju Oružanih snaga Republike Hrvatske, a treći je vezan neposredno uz hrvatske branitelje i sadrži njihove osobne predmete.
Izložba slika Likovnog udruženja Bjelovar
Galerija Muzeja OZ i ZP Bjelovar (kat), izložba slika Likovnog udruženja Bjelovar i izložba slika Likovne kolonije "Barutana" održane 2001. godine s brojnim poznatim imenima profesionalnih i amaterskih slikara.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej Operativne zone i Zbornog područja Bjelovar