(PRO)NAĐIMO SE U MUZEJU!
Program Noći muzeja u Muzeju grada Umaga usmjeren je na lokalnu zajednicu, koju potičemo da kroz otkrivanje vlastite prošlosti, pronađe sebe. Započinjemo s vodstvom po Umagu, kojim ćemo publiku upoznati s najnovijim povijesnim i arheološkim otkrićima. Dolaskom u Muzej, zabaviti ćemo se kroz edukativnu igru ZABORAVLJENO BLAGO UMAGA. Slijedi prezentacija kataloga UMAG - GRAD SPORTA. Saznanja o povijesti Umaga, ali i o muzejskoj djelatnosti, i ovog će puta biti moguća prezentacijom deplijana MUZEJSKE ZBIRKE i izložbom RETROSPEKCIJA MUZEJA. Za kraj, kao rezultat suradnje Muzeja i lokalne zajednice, prezentirat će se dokumentarni baštinski filmovi nastali na filmskoj radionici Društva „Naša djeca“ Umag.

Vodstvo po gradu
Vodstvo će započeti na Trgu 1. svibnja gdje će biti predstavljeni rezultati prošlogodišnjih arheoloških istraživanja prilikom kojih su pronađeni ostaci drugog reda gradskih zidina i drugi važni nalazi. Vodstvo će se nastaviti kod crkve Sv. Roka, gdje će posjetitelji imati priliku razgledati unutrašnjost crkve i poslušati kratku povijest crkve.
Igra ZABORAVLJENO BLAGO UMAGA
Kroz edukativnu igru natjecateljskog karaktera ZABORAVLJENO BLAGO UMAGA, sudionici će se upoznati s najvažnijim primjercima kulturne baštine Grada Umaga, a posebno onima koji krase umašku povijesnu jezgru.
Prezentacija kataloga UMAG – GRAD SPORTA
Prezentacija kataloga UMAG - GRAD SPORTA, koji je svojevrsna platforma za daljnja istraživanja u oblasti sporta, a predstavit će se povijesni razvoj 26 sportova u Umagu, među kojima i najstarije sportsko društvo, veslački klub UNITAS, osnovan prije 120 godina.
Igra ZABORAVLJENO BLAGO UMAGA
Prezentacija deplijana MUZEJSKE ZBIRKE
Prezentacijom deplijana MUZEJSKE ZBIRKE, zajednicu se želi upoznati s radom Muzeja i njegovom bogatom građom, koja je u deplijanu predstavljena kroz kratke opise muzejskih zbirki, kojima su pridružene fotografije.
Izbor DOKUMENTARNIH FILMOVA FILMSKE RADIONICE Društva „Naša djeca Umag“
Izborom dokumentarnih filmova nastalih na prošlogodišnjoj radionici DND-a, predstaviti će se dječje stvaralaštvo našega grada, ali i dječje viđenje lokalne baštine predstavljene kroz sljedeće teme: grbovi grada, kuća De Franceschijevih i šinjor Sergio - majstor od drva.
Izložba RETROSPEKCIJA MUZEJA
Izložbom RETROSPEKCIJA MUZEJA publika će se upoznati s osnovnom muzejskom djelatnošću, a ujedno ćemo se osvrnuti i na samu zgradu Muzeja, koja je danas u cijelosti obnovljena, ali i otvoriti nove teme i ciljeve za budućnost, kroz stvaranje Novog muzeja sa stalnim postavom i primjenom novih tehnologija.
Druženje uz kuhano vino i fritule
Druženje uz kuhano vino i fritule.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej grada Umaga / Museo civico di Umago