Sažetak programa u Noći muzeja

Uz prikazivanje starih dokumentaraca ispred Muzeja, te otvorenje izložbe dječjih likovnih radova u Domaćinovoj bunji na Srimi, od 18 do 01 gosti u Muzeju biti će DJ's program "Vintage disco" koji će se u živo prenositi preko društvenih mreža. U cjelovečernjem programu čitat će se povijesne priče za djecu, biti će premijerno prikazan dokumentarni film o brodu "Galeb" i razgovor s autorom, a kustosi će u snimljenim prilozima voditi po povijesti i kulturnoj povijesti Grada, te po arheološkim lokalitetima.

Program

18.00 - 01.00
div
Slobodan ulaz
Slobodan ulaz u Muzej uz poštivanje epidemioloških mjera (dijelit će se "akreditacije" dozvoljenom broju posjetitelja; Slobodan ulaz na izložbu "Muzejski plakat" - izbor iz fundusa Muzeja grada Šibenika;
18.00 - 01.00
div
Vintage Disco
DJ's - Kristić&Živković - posebni gost dogradonačelnik Šibenika Danijel Mileta; U okviru cjelovečernjeg programa, na društvenim mrežama i you tube, osim glazbenog dijela koji će ići uživo putem live streama biti će prikazivani prilozi u kojima kustosi i gosti predstavljaju različite priče za virtualne posjetitelje:
19.00 - 21.00
div
Prikazivanje starih dokumentarnih filmova o Šibeniku
Ispred ulaza u Muzej u suradnji s Kino klubom Šibenik - prikazivanje starih dokumentarnih filmova o Šibeniku;
18.00 - 01.00
div
Ana Bilić - Priče povijesnice
Ana Bilić - Priče povijesnice - za djecu
18.00 - 01.00
div
Šibenska premijera dokumentarnog filma o brodu "Galeb"
Šibenska premijera dokumentarnog filma o brodu "Galeb" koji je bio prikazan na festivalu u Puli i razgovor s autorom Ivanom Živkovićem Žikom koji vodi viša kustosica Marijana Klisović
18.00 - 01.00
div
O Trgu Republike Hrvatske kroz povijest i kulturnu povijest
O Trgu Republike Hrvatske kroz povijest i kulturnu povijest govore viša kustosica Marina Lambaša i kustos Bruno Brakus
18.00 - 01.00
div
Mlinica Ante Šupuka
O mlinici Ante Šupuka govori kustos Matej Šabić
18.00 - 01.00
div
Radovi vrhunskih hrvatskih umjetnika iz umjetničkih zbirki Muzeja
O radovima vrhunskih hrvatskih umjetnika iz umjetničkih zbirki Muzeja govori kustosica Anita Travčić;
18.00 - 01.00
div
Arheološki lokaliteti Danilo, Bribirska glavica i Velika Mrdakovica
Vodstvo po arheološkim lokalitetima Danilo, Bribirska glavica i Velika Mrdakovica, viši kustosi Toni Brajković i Emil Podrug, te muzejski savjetnik Željko Krnčević
18.00 - 01.00
div
Domaćinovi u Domaćinovoj
Prilog s izložbe "Domaćinovi u Domaćinovoj"

Galerija

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej grada Šibenika