Shodno temi Noći muzeja 2020., velike obljetnice, Muzej Croata insulanus Grada Preloga organizira izložbu značajnih ličnosti koji su doprinijeli kulturi i umjetnosti, te općenito kvaliteti života u Prelogu. Također, biti će prezentirana izložba slika Dijane Nazor, umjetnice i znanstvenice koja se bavi istraživanjem pigmenata koje povezuje sa suvremenom tehnologijom. Njezina metoda dvostrukih slika jedinstvena je u svijetu. Posebnost ovih slika leži u inovaciji u suvremenom slikarstvu koja je proizašla iz InfraredArta. U prostorima muzeja će se odvijati program za djecu i glazbeni program.

Otvorenje Noći muzeja
Otvorenje Noći muzeja 2020. uz prigodne govore i najavu programa.
Otvorenje izložbe znamenitih ličnosti Preloga
Otvorenje izložbe značajnih ličnosti koji su doprinijeli kulturi i umjetnosti, te općenito kvaliteti života u Prelogu ( Multimedijalna dvorana, 2.kat).
Otvorenje izložbe Dijane Nazor
Otvorenje izložbe slika Dijane Nazor, umjetnice i znanstvenice koja se bavi istraživanjem pigmenata koje povezuje sa suvremenom tehnologijom održat će se u stalnom postav. Njezina metoda dvostrukih slika jedinstvena je u svijetu.
Program za djecu
U našem prostoru mališani se mogu zabaviti uz oslikavanje lica željenim motivima, mađioničara i hrpu balona.
Glazbeni program
Bogati glazbeni program u prizemlju i stalnom postavu.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej Croata insulanus Grada Preloga