Povodom manifestacije Noć muzeja 2020. u Muzeju antičkog stakla u Zadru predstavit će se dvije nove izložbe - prezentacija "ART GLASS STUDIO BOKART" I "Staklo Aserije",arheološka izložba staklenog materijala sa lokaliteta Asseria (autori dr. sc. Ivo Fadić i dr. sc. Berislav Štefanac). Pored toga odvijat će se i dvije demonstracijske radionice - puhanje stakla (Bojan Podhraški) i izrada staklenih minijaturnih predmeta na plameniku (Antonija Gospić). Posjetitelji će moći ostvariti popust od 20% na muzejske suvenire i besplatan razgled stalnog muzejskog postava. Uz cjelovečernji koncert posjetitelji će sudjelovati i u lutriji. Nagrade će, već tradicionalno, izvlačiti poznata zadarska glumica Tamara Šoletić.

ART GLASS STUDIO BOKART
Velika izložbena dvorana – prezentacijska izložba ART GLASS STUDIO BOKART
Staklo Aserije
Mala izložbena dvorana – otvorenje izložbe ''Staklo Aserije'' – izložba staklenog materijala s lokaliteta Aserija – autori dr. sc. Ivo Fadić i dr. sc. Berislav Štefanac
Puhanje stakla
Jedinstvena atrakcija - demo radionica tehnike puhanja stakla koju će u Noći muzeja voditi Bojan Podhraški
Izrada predmeta na plameniku
U prvoj izložbenoj dvorani Muzeja izradu staklenog nakita i minijatura tehnikom rada na plameniku posjetiteljima će demonstrirati Antonija Gospić
Lutrija
Svi posjetitelji Muzeja antičkog stakla u Noći muzeja sudjeluju u bogatoj lutriji. Nagrade će, već tradicionalno, izvlačiti poznata zadarska glumica Tamara Šoletić.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej antičkog stakla u Zadru