Lauba je kuća za ljude i umjetnost koja proizvodi suvremene, kulturne, urbane sadržaje. U Noći muzeja 2020. Lauba publici predstavlja izložbu umjetničkog dvojca TARWUK te izbor iz svoje kolekcije. Popratni program uključuje i posebnu ponudu u Bistrou Lauba koji će biti otvoren do 21 sat.

Tarwuk - "Vernacular River Holds 6 Bodies Down"
Izložba sadržava elemente filmskog seta Tarwukovog novog kratkog filma, prethodno snimljenog u New Yorku i nastalog u suradnji s Matthewom Goedeckijem. Izložba je definirana transmutacijom svakodnevnih objekata, kroz alkemijski proces iskrivljavanja stvarnosti, uzimajući objekte iz svakodnevnog života i postavljajući ih na scenu galerije u službi istinske narativne instalacije.
Izbor iz kolekcije
Izbor iz Laubine kolekcije koja uključuje radove nekih od najznačajnijih imena hrvatske suvremene umjetnosti: Ivana Kožarića, Kristijana Kožula, Lovre Artukovića, Ivane Franke, Ivana Fijolića, Đure Sedera, Marije Ujević Galetović, Zlatana Vehabovića...

Sadržaj i oblikovanje programa: Lauba – Kuća za ljude i umjetnost