Povodom 16. Noći Muzeja Lauba priprema šarolik izložbeni program i prezentaciju Kolektart digitalne platforme koja će služiti kao izložbeno- prodajna online galerija. Posjetitelji će imati priliku uživo uz stručna vodstva razgledati radove najprestižnijih hrvatskih autora suvremene umjetničke scene među kojima su Marija Ujević Galetović, Ivan Kožarić, Gordana Bakić, Đuro Seder, Duje Jurić, Kristian Kožul, Alem Korkut, dvojac TARWUK, Miljenko Horvat, Marko Tadić, Igor Eškinja, Damir Sobota i Mario Javoran. Uz nabrojane etablirane umjetnike Laubina će publika moći pogledati kratki znanstveno-fantastični film "Slice of Life" autora Luke Hrgovića i Dine Juliusa, koji će povodom Noći Muzeja biti dostupan i na Laubinoj web stranici.

Prezentacija digitalne platforme Kolektart
Na prvoj digitalnoj platformi ovog tipa u Hrvatskoj predstavit ćemo umjetnike i izložbenu djelatnost Laube, a svim zainteresiranim kupcima omogućiti izravnu kupovinu umjetnina. Digitalna platforma će, uz prodajni karakter, obuhvatiti i aktualne vijesti iz svijeta umjetnosti, značajne informacije o izložbenom programu, suvremenim umjetnicima koji sudjeluju u njemu te opće informacije o Laubi.
Izložba radova hrvatskih suvremenih umjetnika
Umjetnici koje Lauba zastupa i čije radove možete vidjeti tijekom izložbe su: Gordana Bakić, Igor Eškinja, Marija Ujević Galetović, Miljenko Horvat, Duje Jurić, Alem Korkut, Kristian Kožul, Đuro Seder, TARWUK (Bruno Pogačnik i Ivana Vukšić), Marko Tadić, Damir Sobota i Mario Javoran.
Slice of Life
Laubina će publika moći pogledati kratki znanstveno-fantastični film "Slice of Life" autora Luke Hrgovića i Dine Juliusa, koji će povodom Noći Muzeja biti dostupan i na Laubinoj web stranici. Uz projekciju filma bit će izloženi scenografski rekviziti iz filma, poput slika Stipana Tadića i makete grada u kojem se odvija radnja.

Sadržaj i oblikovanje programa: Lauba- kuća za ljude i umjetnost