Manifestacija Noć muzeja 2022., sedamnaesta po redu, održava se, uvjetima koje diktira pandemija. Programi u muzejima diljem Hrvatske prilagođeni su ovogodišnjoj osnovnoj temi "Muzeji - između stvarnog i digitalnog".

Općina Goričan uključuje se s temom "Starinska brotva kuruze".

Video snimka o berbi kukuruza nekad, koja je nastala uz pomoć članova KUD-a Goričan i Udruge Sport za sve Općine Goričan i uz pokroviteljstvo Općine Goričan, može se pogledati 28. siječnja 2022. od 18 sati.

Pozivamo Vas da se uključite virtualno u Noć muzeja 2022. i podsjetite se ili naučite nešto o djeliću života u nekim, ne tako davnim, vremenima.

Starinska brotva kuruze

Sadržaj i oblikovanje programa: KUD Goričan, Udruga sportske rekreacije