Maslina je simbol Mediterana, možemo reći da Mediteran prestaje tamo gdje nestaje maslina. U Istri je ljudi od davnina koriste na različite načine: kao hranu, lijek, gorivo, za izradu predmeta… Ona je tisućljećima bila okosnica života ljudi u Istri.

Kuća istarskog maslinovog ulja u središtu grada Pule vodi vas kroz povijest i sadašnjost istarskog maslinarstva. Saznat ćete zašto su još Rimljani izrazito cijenili istarsko maslinovo ulje te kako su ga prerađivali; kako se ono prerađuje danas i koje su tajne u stvaranju vrhunskog ekstra djevičanskog maslinovog ulja.
Svakog posjetitelja očekuje i vođena degustacija istarskog ulja uz edukaciju kako prepoznati vrhunsko maslinovo ulje te kako ono utječe na naše zdravlje.

Stručno vodstvo kroz muzej i vođena degustacija ulja
18.30/ 19.30 /20.30/21.30 Stručno vodstvo kroz muzej i vođena degustacija maslnovih ulja

Sadržaj i oblikovanje programa: Kuća istarskog maslinovog ulja – Museum Olei Histriae