Po 17. put u Hrvatskoj i svijetu i po 12. put u Gorici, ljubitelji muzeja moći će uživati u događaju “Noć muzeja 2022. godine” i to u petak 28. siječnja 2022, godine od 19:00 do 23:00 sata.

Zbog pandemije virusa COVID 19, prigodnog programa otvaranja neće biti, ali će biti otvorena vrata Stare crkve u Gorici, Hrvatske franjevačke arheološke zbirke “Sv. Stjepan” Gorica, a cijelo vrijeme će se prikazivati i videozapis u kojem fra Ante Marić pripovijeda o arheološkim nalazima i muzeju, također u galariji Bratovštine biti će izložene fotografija priridne baštine udruge “Lijepa naša” iz Čapljine.

Prikazivanje filma Hrvatska franjevačka arheološka zbirka "Sv Stjepan" Gorica
Kontinuirano prikazicanje filma o Hrvatskoj franjevačkoj arheološkoj zbirci "Sv Stjepan"
Obilazak Stare crkve Sv Stjepana i arheoloških iskopina
Obilazak Stare crkve i arheoloških iskopina.
Obilazak Hrvatske franjevačke arheološke zbirke"Sv. Stjepan"
Obilazak muzeja Hrvatske franjevačke arheološke zbirke "Sv Stjepan" Gorica-Sovići. U muzeju su izloženi eksponati pronađeni na lokalitetima Šamatorje, Grotuša i Grabarje koja su provedena u razdoblju od 1995. do 2003. godine, brojni i raznovrsni pojedinačni nalazi pronađeni na području Gorice i Sovića, te neolitička keramika, koštano i kameno oruđe pronađeno na lokalitetu Ralića pećina.
Izložba fotografija prirodne baštine udruga "Lijepa naša"
Izložba fotografija prirodne baštine udruga "Lijepa naša" iz Čapljine

Sadržaj i oblikovanje programa: Hrvatska franjevačka arheološka zbirka “Sv. Stjepan” Gorica-Sovići