U Noći muzeja 2022. Gradski muzej Čazma (u sastavu Centra za kulturu) pripremio je program koji dijelom prezentira novonastale digitalne sadržaje, a dijelom prezentira sadržaje dostupne u svom prostoru čineći tako poveznicu između stvarnog i digitalnog što i jest ovogodišnja tema Noći muzeja. U prvom dijelu programa Noći muzeja prezentirat će se digitalni sadržaji dostupni na muzejskoj web stranici, koji tematski obrađuju zavičajnu kulturu i povijest, a namijenjeni su edukaciji različitih dobnih skupina. U drugom dijelu programa omogućit će se stručna vodstva kroz stalni postav Galerije Aleksandar Marks uz projekciju njegovih odabranih animiranih filmova, te aktualne izložbene postave (20 godina Galerije A. Cetín, Vedute Čazme).

Digitalni sadržaji - teme iz zavičajne povijesti i kulture
Prezentacija javno dostupnih digitalnih sadržaja Gradskog muzeja Čazma na teme iz zavičajne povijesti i kulture, edukativni segment muzejske djelatnosti. Prezentacija postojećih sadržaja i najava daljnjih aktivnosti u tom segmentu.
Galerija Aleksandra Marksa, stalni izložbeni postav
Stručno vodstvo kroz stalni izložbeni postav Galerije Aleksandar Marksa kojom se predstavlja njegova raznorodna produkcija na vizualnom području animacije, ilustracije, slikarstva i grafike.
Crvenkapica, hrv. animirani film, 1954.
Projekcija prvog hrvatskog animiranog filma u boji Crvenkapica, 1954. Glavni crtač: Aleksandar Marks, animatori: Nikola Kostelac, Vladimir Jutriša, Branko Karabajić, Vjeko Kostanjšek, režiser: Josip Sudar.
Galerija Aleksandar Marks, stalni izložbeni postav
Mrav dobra srca, hrv. animirani film, 1965.
Projekcija hrvatskog animiranog filma u boji Mrav dobra srca, 1965. Scenografija: Pavao Štalter, glavni crtač: Aleksandar Marks, glavni animator: Vladimir Jutriša, animacija: Slavica Drobnić, režija: Aleksandar Marks i Vladimir Jutriša. Temeljeno na poemi Brane Crnčevića.
20. godina galerije Anton Cetín
Privremeni izložbeni postav povodom 20. godina galerije Anton Cetín. Izloženo je 30 radova u kombiniranoj tehnici koji su svojevrstan presjek Cetínova stvaralaštva od sredine šezdesetih do današnjih dana.
Vedute Čazme
Izložba 37 reprodukcija razglednica i fotografija Čazme iz Zbirke razglednica i Zbirke fotografija Gradskog muzeja Čazma postavljena je u prizemlju Centra za kulturu. Prikazuju se vedute Čazme kao svjedočanstvo izgleda grada od 1896. do 2007. godine.

Sadržaj i oblikovanje programa: Gradski muzej Čazma (u sastavu Centra za kulturu Čazma)