Goranska kiparska radionica Lokve, sa središtem u Lokvama, djeluje od 1979. godine i jedna je od najstarijih likovnih kolonija na otvorenom u Hrvatskoj, te jedna od rijetkih tradicionalno posvećenih mediju drva.
U suradnji s Općinom Lokve pridružila se od 2018. manifestaciji Noć muzeja, inauguriravši specifičnu skupnu izložbu koja se održava u jedinstvenom ambijentu spomenika prirode – u spilji Lokvarki. Koncept se odnosi na promoviranje autora/ica mlađe i srednje generacije, iako je izlaganje otvoreno i dostupno svim umjetnicima, neovisno o dobi. Odaziv publike i posjećenost izložbe prošlih godina bila je izvrsna.
S obzirom na specifičnost postava eksponata u spilji, koji se primarno odnosi na poštivanje vrijednosti i ljepote spomenika

Izložba u spilji Lokvarki 2020.
17h - projekcija filma prvih saziva Goranske kiparske radionice Lokve i predstavljanje monografije GKR Lokve - prijevoz vlakićem do spilje Lokvarke 18h- otvorenje Izložbe u spilji Lokvarki 2020. (autorice koje izlažu: Nives Žarković, Gloria Arapović, Ivana Ožetski i Agata Lučić) - povratak vlakićem u selo i druženje

Sadržaj i oblikovanje programa: Goranska kiparska radionica Lokve i Općina Lokve