Program: Noć muzeja u Gliptoteci HAZU

Izložbe:

1.Predrag Todorović: Utisci i ljuske, galerija 1

2. Lada Luketić: Identitet drugih, galerija 4

3. Skulptura i baština Gliptoteke HAZU u potresu, prezentacija u vanjskom prostoru i virtualna izložba na web stranicama

Vodstva i razgovor s umjetnicima

- svakih pola sata u terminima:

Lada Luketić, Predrag Todorović, 17 - 19 sati

*Molimo pridržavati se uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo

Predrag Todorović “Utisci i ljuske“
Na izložbi u Gliptoteci HAZU slikar Predrag Todorović predstavlja jedinstvene radove koji su ujedno i slike i skulpture, tzv. reljefe-slike, u nekoliko verzija. Izložena su djela iz njegova kronološki prvog ciklusa “Utisnuto“, zatim “Poliptiha“ te djela iz ciklusa “Ljuski“. Todorovićeva djela zanimljiva su i zbog specifičnog postupka nastanka i tehnika koje primjenjuje.
Lada Luketić "Identiteti drugih"
Lada Luketić predstavlja recentan ciklus slika, objekata i videa u site specific instalaciji. Autorica u svom radu propituje kanone polazeći od europskog kanona antičke umjetnosti, koji se smatra idealom ljepote kojem superponira i postavlja fotografije lica iz stvarnog svijeta, koji je istovremeno i surov i lijep.
Skulptura i baština Gliptoteke HAZU u potresu
Na izložbi se na panoima prezentira baština Gliptoteke HAZU koja čuva i izlaže najveću zbirku skulptura u Hrvatskoj, izdvojeni su arhivski materijali koji dokumentiraju štete i oštećene muzejske predmete Gliptoteke HAZU nastale kao posljedica potresa. Izložba se može pogledati na web stranicama http://gliptoteka.hazu.hr/hr/virtualni-muzej/#-virtualne-izlozbe
Vodstva i razgovor s umjetnicima Predragom Todorovićem i Ladom Luketić
Vodstva i razgovor s umjetnicima - svakih pola sata u terminima: Lada Luketić, Predrag Todorović, 17 - 19 sati