Galerija umjetnina grada Slavonskog Broda u Noći muzeja otvara izložbu Ranko Stajić: Skulpture, u Galeriji Ružić s početkom u 18 sati. Istovremeno će posjetitelji moći pogledati i on- line izložbu Ranko Stajić: Skulpture na you- tube kanalu , Facebook stranici i web stranici Galerije.
Za najmlađe posjetitelje pripremili smo on- line predstavu Otmica u galeriji u izvedbi Kazališne družine Ivana Brlić Mažuranić.
Prisjetit ćemo se i on- line sadržaja književne manifestacije Tadijine jeseni kroz stihove, koncert uglazbljenih Tadijinih stihova u izvedbi učenika i nastavnika Glazbene škole Slavonski Brod, te književne večeri u organizaciji Školske knjige

Otvorenje izložbe Ranko Stajić: Skulpture
Izložba Ranko Stajić: Skulpture Kiparski opus Ranka Stajića, akademskog kipara koji je živio i radio u Slavonskom Brodu od 1965. do 2010. nikada nije u cijelosti valoriziran, stoga je ova izložba, svojevrsna mala retrospektiva radova iz obiteljske ostavštine prilog početku njegove valorizacije u okviru hrvatske likovne umjetnosti 2. polovice 20. stoljeća.
Otmica u galeriji
Prvi dio predstave odvija se na putu kroz Galeriju, kroz koju gledatelje vodi sam kipar Ružić ( glumac Luka Stilinović), a gledatelji nakon što dođu do posljednje dvorane i smjeste se na sjedala kako bi poslušali Ružićevu priču, bivaju zatočeni od strane nepoznatih otmičara, koji sa sobom odvode i Ružića. Hrabra djevojčica Sara mora riješiti niz zadataka kako bi oslobodila Ružića i gledatelje.
Stoljeće Tadijinog pjesništva
Povodom obljetnice sto godina Tadijanovićevog pjesništva, najranije pjesme Dragutina Tadijanovića nastale u razdoblju 1920./21. godine interpretirao je mladi akademski glumac Matej Đurđević pod mentorstvom Joška Ševe.
U tišini bez kraja
Glazbena škola Slavonski Brod sudjelovala je u “Tadijinim jesenima” jedinstvenim glazbenim projektom. Učenici i nastavnici škole priredili su koncert uglazbljenih stihova Dragutina Tadijanovića, Na programu su raznovrsne popijevke mlade i uspješne riječke skladateljice Linde Uran, poznatoga zagrebačkog šansonijera Ivice Stamaća i maturanta Glazbene škole Mislava Dokuzovića.
On- line književna večer “Sto godina Tadijinog pjesništva”
Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2020. godine, Gradska knjižnica Slavonski Brod, partner Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda u obilježavanju Manifestacije “Tadijinih jeseni”, održala je Književnu večer pod nazivom “Sto godina Tadijinog pjesništva” u suradnji s nakladničkom kućom Školska knjiga, dugogodišnjim suradnikom Tadijanovića u čijem izdanju je tiskana i zbirka pjesma Srebrne svirale.
Stoljeće Tadijinog pjesništva
U interpretaciji poznatog glumca Joška Ševe poslušajte stihove pjesnika Dragutina Tadijanovića

Sadržaj i oblikovanje programa: Galerija umjetnina grada Slavonskog Broda