Galerija Kortil koja djeluje u sklopu Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku u Noći muzeja donosi dvije izvedbe performansa "(Ne) mrzimo baš sve?" autorice Martine Hrlić Rogić.
Performans se bavi temom govora mržnje trajno fiksiranog šaranjem grafita po riječkim fasadama, koji je tako postao dijelom životnog prostora grada, svakodnevnog govora i sustava (bez)vrijednosti. Reakcije nema niti one sustava, a niti one čovjeka, građanina, susjeda. Znači li to da smo na takav diskurs svjesno pristali ili smo samo posustali, a moguće i posrnuli, kao ljudi?

(Ne) mrzimo baš sve? - performans 1. izvedba
Suština ovog performansa jest locirati, identificirati, fiksirati i pobrisati takve poruke. Fizički sa zidova i metafizički iz kolektivne svijesti i iskustva. Performans se sastoji od projekcije video snimki razgovora s petero pripadnika različitih manjinskih skupina na lokacijama ispisanih govora mržnje te pokušaja društvene korekcije mrzilačke devijacije fizičkim uklanjanjem ispisanih poruka.
(Ne) mrzimo baš sve? - performans 2. izvedba

Sadržaj i oblikovanje programa: Galerija Kortil – Hrvatski kulturni dom na Sušaku