Vedute Varaždina u Noći muzeja
Zlatarska Galerija izvorne umjetnosti u ovogodišnjoj Noći muzeja ugošćuje poznatoga varaždinskog slikara Branka Bobića (rođen 1943. u Kućanu Gornjem kraj Varaždina). Autor na svojevrsnoj retrospektivnoj izložbi, čije je otvorenje u 18 sati, izlaže dvadesetak ulja na platnu iz svojih slikarskih ciklusa „Cvijeće“, „Vedute Varaždina“, „Zidovi“, „Krajolici“ i „Vlakovi“. Počeo je slikati 1969. godine, kada je imao i prvu izložbu. Izlagao je na šezdesetak skupnih i samostalnih izložbi u Hrvatskoj i svijetu. Dobitnik je Nagrade grada Varaždina 2009. za cjelokupan doprinos varaždinskoj kulturi. Izložba je otvorena do 20. veljače 2022. godine.

Vedute Varaždina u Noći muzeja
Prisutne pozdravlja i predstavlja autora Božena Slunjski, v.d. ravnatelja GIU Zlatar O autoru i njegovu stvaralaštvu govori publicist Željko Slunjski Glazbeni intermezzo Kvartet " Črni Tomaši" iz Lobora Izložbu otvara gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan Pentek Razgled izložbe facebook GIU YouTube prezentacija- poziv na izložbu ZOOM aplikacija u trajanju od 45 minuta od 18,00h do 18,45h

Sadržaj i oblikovanje programa: Galerija izvorne umjetnosti Zlatar- GIU