1. Izložba radova I. Bošnjaka Prostor/Vrijeme
2. Izložba projekata projektantskog ureda ALTER LEGO STUDIO
3. Izložba projekta projektantskog ureda Urbis-86: Zgrada galerije i vjeronaučnog centra
4. Stalni postav Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg
5. Otvorenje virtualnog postava Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg
6. Otvorenje virtualne Riznice Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg
7. Predavanje: I. Bošnjak: Sinematičnost pokretne slike u kontekstu novih tehnologija
8. Predavanje: I. Spajić: Izložbeni prostori Franjevačkog muzeja i galerija Široki Brijeg
9. Predavanje: M. Franolli: Arhitektura i interaktivna muzeologija
(Autor projekta: Josip Mijić; Kustos projekta: Tomislav Ćavar)

Izložba radova Igora Bošnjaka Prostor/Vrijeme
Koncept izložbe zasnovan je na suvremenim ili novim tehnologijama kao što su: 3D model Capture, snimanje iz zraka dronom, upotreba cinemagraph-a za animacije, i sl. Izložba Prostor/Vrijeme putem video radova propituje pokretnu sliku – odnos vremena i prostora, kao i relacije s izmještenim pogledom odozgo, tj. neke vrste objektivizacije našeg subjektivnog pogleda.
Izložba projekata projektantskog ureda ALTER LEGO STUDIO
Arheološki park Vižula Autor: Alter Lego Studio d.o.o. i Kapitel d.o.o. Datum realizacije: lipanj 2019. Lokacija: Medulin, Hrvatska Stalni postav arheološke zbirke Osor Autor: Alter Lego Studio d.o.o. Datum: prosinac 2017. Lokacija: Osor, Hrvatska Park povijesti Banjole Autor: Alter Lego Studio d.o.o. Datum: svibanj 2017. Lokacija: Banjole, Medulin, Hrvatska
Zgrada galerije i vjeronaučnog centra Autor: URBIS-86 d.o.o. Datum: od 1988. do 1990. Lokacija: Široki Brijeg
Stalni likovni postav Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg u proširenoj stvarnosti
Stalni likovni postav Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg otvoren je 6. 10. 2015. Sadrži 230 radova i pokriva razdoblje od sredine XIX. stoljeća do godine 2015. Uredio ga je povjesničar umjetnosti i književnik Igor Zidić iz Zagreba, uz suradnju dr. art. Josipa Mijića i fra Vendelina Karačića. Zastupljena su 203 autora, većinom iz Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Virtualni stalni likovni postav Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg
Godine 2018. Stalni likovni postav Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg proširen je računalno-generiranim tekstovima i slikama, odnosno, uz pomoć proširene stvarnosti digitalne informacije posjetiteljima su postavljene preko stvarnih umjetničkih djela. Od ove godine Postav će biti dostupan i virtualno.
Otvorenje virtualne Riznice Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg
Riznica Franjevačkog muzeja i galerije Široki Brijeg uređena je u prizemlju prethodno srušena te ponovno sazidana samostanskoga istočnog krila u blizini sakristije. Otvorena je na isteku godine 1979. Autor prvoga postava bio je Đuro Basler. U njoj su izložene slike starih majstora, kaleži i drugi obredni, zatim crkveno ruho kao i stare knjige.
Sinematičnost pokretne slike u kontekstu novih tehnologija
Docent master Igor Bošnjak, profesor na kolegijima video, multimedija, intermedijalna umjetnost: Sinematičnost pokretne slike u kontekstu novih tehnologija
Izložbeni prostori Franjevačkog muzeja i galerija Široki Brijeg
Ivan Spajić, dipl. ing. arh. – voditelj ureda za projektiranje i graditeljstvo Urbis-86 d.o.o., Široki Brijeg: Izložbeni prostori Franjevačkog muzeja i galerija Široki Brijeg