Etnografska zbirka smještena je u središtu Liča, općine Fužine u zgradi osnovne škole. Uređene su tri sobe s vrijednim izlošcima. Jedna je „povijesna soba“ u kojoj je zaprimljena donacija stare fužinarske obitelji Kauzlarić (Svečevi). Riječ je o vrlo atraktivnom postavu s antikvitetnim namještajem, umjetničkim slikama, starim posuđem, ukrasima i starim dokumentima i knjigama. Također, u tu je sobu smještena i mala sakralna riznica koja sadržava značajnu količinu crkvenih predmeta, vrijednih starih crkvenih odora i zastava. Uređenjem više različitih postavki Etnografska zbirka u Liču postala je vrlo respektabilan muzejski prostor. Danas sadrži više od 500 izložaka u stalnom postavu.

Virtualna šetnja kroz Etnografsku zbirku
U Noći muzeja sa početkom od 08:00 sati, posjetitelji će se imati mogućnost kroz kratku virtualnu šetnju upoznati sa sadržajem i znamenitostima Etnografske zbirke koje je čini posebnom i jedinstvenom za naš kraj. Projekcija će biti dostupna cijelo vrijeme trajanja manifestacije. Uz photo galeriju i projekciju, nadamo se da ćemo gledateljima približiti dašak prošlosti Liča i Gorskog kotara.

Sadržaj i oblikovanje programa: ETNOGRAFSKA ZBIRKA SV. JURAJ LIČ