Čitaonicom stripa “Intervju s Orlandom” i nagradnim kvizom za djecu od 10 do 12 godina, te radionicom bojanja za predškolce u petak, 31. siječnja u 18 sati u Kneževu dvoru će započeti 14. dubrovačka Noć muzeja.
Sukladno temi ovogodišnje Noći muzeja, bogat program Dubrovačkih muzeja bit će ispunjen predavanjima, radionicama i prezentacijama posvećenim velikim obljetnicama, a bit će organizirana i stručna vodstva kroz stalne postave te izložbu „Orlando – simbol slobode“. Program će se odvijati na četiri lokacije, a tradicionalni domjenak i dobitnici nagradne igre bit će organizirani u tvrđavi Revelin.

Stalni postav Kulturno-povijesnog muzeja
Stalni postav smješten u Kneževu dvoru, dijelom je ambijentalno riješen i prezentira umjetničku i povijesnu baštinu ponajviše posljednjega razdoblja Dubrovačke Republike. Ujedno dočarava autentičan prostor povijesnoga događanja predstavljajući državne kancelarije, sudnicu i zatvore u prizemlju, te kapelicu, reprezentativne salone i knežev stan na katu.
Čitaonica stripa “Intervju s Orlandom” i nagradni kviz za djecu te radionica bojanja
Čitaonica „Intervju s Orlandom“ i prateći nagradni kviz namijenjeni su djeci dobi od 10 do 12 godina, a u jednoj grupi sudjeluje do 20 sudionika. Za djecu mlađu od 10 godina bit će istovremeno organizirana bojanonica za ukupno 10 sudionika. Sudionici bojaonice moći će bojati pripremljene crteže iz Stripa. Muzejski pedagog pripravnik Bruno Bijađija voditelj je oba programa.
Dino Lokas, "Ivo Vojnović"
Uz 90. obljetnicu smrti Iva Vojnovića, kustos Dino Lokas će predstaviti zbirku Kulturno-povijesnog muzeja koja sadrži predmete vezane uz život i djelo poznatog dubrovačkog i hrvatskog književnika.
Lucija Vuković, 600 godina ljekarne Domus Christi u Dubrovniku
O ljekarni Domus Christi u Dubrovniku, prvoj bolničkoj ljekarni na našim prostorima, ujedno i prvoj ljekarni s pravom javnosti, govorit će kustosica Lucija Vuković. U svojoj dugoj povijesti, počevši od 1420. godine, bila je kultno mjesto zdravstvene kulture, ali i društvenog života grada.
Đivo Bašić, "Richard Lavjeg Srca i otok Lokrum"
Muzejski savjetnik Đivo Bašić će, u suorganizaciji s Društvom prijatelja otoka Lokruma, održati predavanje „Richard Lavljeg Srca i otok Lokrum“ u kojem će iznijeti cijeli niz zanimljivosti o Richardu i njegovom bogatstvu, putu u Svetu zemlju i brodolomu kraj Lokruma, navodnom poklonu za gradnju Katedrale te obavezama Dubrovčana koje su iz toga proistekle.
Vodstvo kroz stalni postav Kulturno-povijesnog muzeja
Vodstvo kroz izložbu „Orlando – simbol slobode“
Središnja godišnja izložba Dubrovačkih muzeja „Orlando – simbol slobode“, postavljena u Kneževu dvoru u povodu 600. obljetnice postavljanja Orlandova stupa u Dubrovniku, sveobuhvatno sagledava važnost Orlanda u kulturnoj i povijesnoj baštini Dubrovnika i Hrvatske, kao sastavnice europske baštinske cjelovitosti.

Sadržaj i oblikovanje programa: Dubrovački muzeji, Kulturno-povijesni muzej