U Noći muzeja 2021. Centar za kulturu Vela Luka i Inicijativa za promicanje pomorske baštine Vele Luke predstavit će kalendar "Pomorstvo Vele Luke 2021-Obalna i Dalmatinska plovidba" kojim se predstavlja bogata pomorska baština Vele Luke, ovaj put fokusirana na nekad uspješnu velolučku brodarsku tvrtku "Dalmatinska plovidba" koja je zapošljavala veliki broj pomoraca iz Vele Luke, otoka Korčule i puno šire te bitno utjecala na život mještana, njihov standard i način života. Prezentacija će biti popraćena prigodnim glazbenim programom, s ciljem očuvanja i promicanja pomorske baštine koja je jedna od najvažnijih sastavnica našeg identiteta.

Predstavljanje kalendara "Pomorstvo Vele Luke 2021.-Obalna i Dalmatinska plovidba Vela Luka"
Kalendar će uz fotografsku prezentaciju predstaviti član Inicijative za promicanje pomorske baštine Vele Luke prof. Tonko Barčot, program će voditi viša kustosica Rada Dragojević Ćosović, a nastupit će s prigodnim pjesmama pomorske tematike duet Sonja Dragojević i Franko Bačić. Prilikom predstavljanja kalendara govorit će i ravnatelj Centra za kulturu Vela Luka dr. sc. Dinko Radić.

Sadržaj i oblikovanje programa: Centar za kulturu Vela Luka