U 18 sati je razgledavanje arheološke zbirke Vela spila, zbirke maketa brodova i zbirke mozaika iz 1968. uz stručno vodstvo. U 19 sati je otvaranje izložbe "Stolovi Sunca pod okriljem Posejdona" i istoimeno predavanje više kustosice Rade Dragojević Ćosović. Na izložbi će biti prezentiran dio inventara nekad poznatog restorana Sunce kojeg su u cijelosti osmislili i realizirali renomirani umjetnici. Predavanje je na temu uređenja hotelskih i ugostiteljskih objekata u Veloj Luci sedamdesetih godina XX. stoljeća u ozračju Drugog međunarodnog susreta likovnih umjetnika koji se održao 1970. godine u Veloj Luci, a čija se pedeseta obljetnica obilježava ove godine. Nastupit će mješovita klapa Folklornog društva "Kumpanija" i gosti iznenađenja.

Izložba
Razgledavanje zbirki uz stručno vodstvo, otvaranje izložbe i predavanje.

Sadržaj i oblikovanje programa: Centar za kulturu Vela Luka