Zen Opuzen Galerija na otvorenom

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Početak programa počinje u 19 sati u Motelu Delta odakle bi posjetitelji krenuli u obilazak zidnih slika, murala, graffita koji se nalaze po cijelom Opuzenu. Tura bi bila pješačka i biciklistička i posjetitelji bi slijedili GPS koordinate radova, prehodno ucrtanih u Google Maps. Sama tura traje sat vremena, nakon čega bi se završila na mjestu polaska, Motelu Delti u kojem će se organizirati kulturno druženje uz koncert lokalnih glazbenika. Preporuča se da posjetitelji sa sobom ponesu baterijsku lampu s kojom bi osvjetlili oslikane zidove jer se mnogi nalaze na mjestima gdje nema javne rasvijete. Takodjer bi se time dobio upečatljiv vizualni efekat.

Zen Opuzen Galerija na otvorenom - PROGRAM

Zen Opuzen Galerija na otvorenom / IZLOŽBA

Zen Opuzen Galerija na otvorenom je projekt opuzenske Udruge u kulturi St. Valerio koji se provodi već 3 godine za vrijeme Art festivala Zen Opuzen. Cilj mu je oslikavanje oronulih zidova i pročelja zgrada čime se javni prostor Grada Opuzena transformira u Galeriju na otvorenom, u kojoj besplatno 365 dana u godini mogu uživati stanovnici i posjetitelji ovog malog dalmatinskog gradića. Na opuzenskim zidovima su svoje radove do sada ostavili eminetni hrvatski i europski slikari i street art umjetnici kao što su Stipan Tadić, Lav Paripović, Boris Bare, Luke Gray, Miro Modul, Hana Tintor, Dominik Vuković, Zoran Jambrešić, Jana Danilović i mnogi drugi. Trenutno se po cijelom gradu nalazi 50tak oslikanih umjetničkih djela.

Sadržaj i oblikovanje programa: Zen Opuzen Galerija na otvorenom

Zen Opuzen Galerija na otvorenom