Ruralna otočna grupa – Muzej ovčarstva

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Unatrag nekoliko mjeseci  –  brže, više, jače počinje intenzivnije filcanje u Muzeju ovčarstva koje provodi osoba koja do sada nije bila potpuno vična takvom obliku manualne aktivnosti.  Na tom tragu Muzej ovčarstva u Lubenicama, glede Noći muzeja, priređuje neformalno “takmičenje” posjetitelja u filcanju ovčje vune i izrađivanju torbica/etuia za mobitele. Radionicu izrade torbica vodit će Romano Faganel, odnedavno proglašen naj djelatnikom u objektu kulturnog turizma na nacionalnoj razini i na razini Primorsko-goranske županije. Tijekom zadnjih nekoliko mjeseci Romano je vrlo vješto savladao tehniku filcanja i izradu torbica za mobitele pa želi to prenijeti i drugima. Broj sudionika će se morati ograničiti zbog prostora i tehničkih elemenata koji su potrebni prilikom filcanja pa je u jednoj turi istovremeno moguće sudjelovanje šest osoba. Participacija za sudjelovanje vrlo je simboličnog karaktera, a sastoji se u donošenju jednog sapuna za ruke. Izrađene torbice svaki polaznik dobiva gratis za uspomenu.

Ruralna otočna grupa - Muzej ovčarstva - PROGRAM

17:00 - 23:00 h
Vuna u s(p)retnim rukama! / RADIONICA

Unatrag nekoliko mjeseci – brže, više, jače počinje intenzivnije filcanje u Muzeju ovčarstva. U skladu s time organizirat će se radionica izrade torbica koju će voditi Romano Faganel, odnedavno proglašen naj djelatnikom na nacionalnoj razini i u PGŽ koji djeluje i radi u objektu kulturnog turizma. Broj sudionika je ograničen te je u jednoj turi moguće sudjelovanje šest osoba. Participacija za sudjelovanje simboličnog je karaktera, a sastoji se u donošenju jednog sapuna za ruke. Izrađene torbice svaki polaznik dobiva gratis za uspomenu.

Sadržaj i oblikovanje programa: Ruralna otočna grupa – Muzej ovčarstva

Ruralna otočna grupa – Muzej ovčarstva