Prirodoslovni muzej i zoološki vrt

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Tijekom Noći Muzeja posjetitelji će moći razgledati:

• Stalni postav Malakološke zbirke obitelji Bakotić koji prikazuje bogatstvo morske malakofaune te ostalih morskih organizama svjetskih mora i Jadrana.
  • Izložbu Šuma životinja koja prikazuje četiri vrste šuma i karakteristične životinjske vrste tih šumskih staništa.
  • Izložbu 90 godina zbirke dr. Eduarda Karamana u Prirodoslovnom muzeju u Splitu kojom se šira javnost upoznaje sa životom zbirke koja je darovana muzeju, s okolnostima nastanka i dolaska zbirke u muzej, s osobama koje su radile na zbirci, te njezin značaj.
  • Izložbu Priče iz mora. U dva akvarija, koji prikazuju dva različita morska staništa, posjetitelji će moći vidjeti neke karakteristične vrste riba i drugih organizama koji žive u tim morskim staništima. Uz žive primjerke izloženi su dermoplastični preparati bodljikaša, raka i morskog psa te kostur dobrog dupina.

Posjetiteljima će za sva pitanja ili kratka stručna vođenja biti na raspolaganju stručni djelatnici muzeja i članovi studentske udruge Oceanus.

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt - PROGRAM

Malakološka zbirka obitelji Bakotić / IZLOŽBA

Razgledavanje privremenog stalnog postava uz mogućnost stručnog vodstva.

Šuma životinja / IZLOŽBA

18:00 - 01:00
90 godina zbirke dr. Eduarda Karamana u Prirodoslovnom muzeju u Splitu / IZLOŽBA

Priče iz mora / IZLOŽBA

Razgledavanje izložbe uz mogućnost stručnog vodstva.

Sadržaj i oblikovanje programa: Prirodoslovni muzej i zoološki vrt

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt

Poljana kneza Trpimira 3