Prirodoslovni muzej i zoološki vrt

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt - PROGRAM

Stalni postav Malakološke zbirke obitelji Bakotić / IZLOŽBA

Razgledavanjem privremenog stalnog postava Malakološke zbirke obitelji Bakotić (kućice morskih puževa i školjkaša, ljušture mnogoljušturaša, koponožaca, glavonožaca te koralji, spužve, ježinci, rakovi i morski kralješnjaci) posjetitelji će upoznati dio bogatstva malakofaune svjetskih mora i Jadrana.

Izložba "Šuma životinja" / IZLOŽBA

Obilazak izložbe „Šuma životinja” zamišljena je kao šetnja šumskom planinarskom stazom kroz koju će posjetitelje pratiti zvukovi prirode, glasanje životinja i pjev ptica. Prikazano je ukupno 47 karakterističnih životinjskih vrsta koje žive u našim šumama. Izloženi dermoplastični preparati sisavaca, ptica, gmazova i vodozemaca su iz fundusa Prirodoslovnog muzeja u Splitu

18:00 - 01:00 h
Izložba „90 godina zbirke dr. Eduarda Karamana u Prirodoslovnom muzeju u Splitu“ / IZLOŽBA

Razgledavanjem izložbe posjetitelji će se upoznati sa životom dr. Eduarda Karamana i zbirkom koju je darovao Muzeju, s okolnostima nastanka i dolaska zbirke u Muzej, s osobama koje su radile na zbirci, kao i sa značajem zbirke danas.

19:00 - 19:30 h
Dokumentarni filmovi: "Rumin" i "Rijeka Žrnovnica" / PROJEKCIJA

Tijekom Noći Muzeja obavit će se projekcija dva kratka dokumentarna filma koje su snimili i pripremili stručni djelatnici Muzeja u okviru projekata: "Rijeka Žrnovnica" i „Bioraznolikost lokaliteta Rumin“.

21:00 - 21:30 h
Dokumentarni filmovi: "Rumin" i "Rijeka Žrnovnica" / PROJEKCIJA

Sadržaj i oblikovanje programa: Prirodoslovni muzej i zoološki vrt

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt