POU Krapina, Galerija grada Krapine

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Noć muzeja 2017. biti će u Galeriji grada Krapine u znaku Festivala kajkavskih popevki,  jednom od najstarijih festivala u Lijepoj našoj (1966. – 2016.).

Tijekom proteklih 50 godina na koncertima Festivala kajkavskih popevki izvedeno je preko tisuću novih skladbi, od kojih su mnoge stekle široku popularnost, a mnoge su postale dio koncertnog repertoara vokalnih solista koncertne i zabavne glazbe.

U suradnji sa Društvom za kajkavsko kulturno stvaralaštvo Krapina i Radio Kajem pripremljen je bogat program.

Program u Noći muzeja započinje otvorenjem izložbe FESTIVAL KAJKAVSKIH POPEVKI KRAPINA (1966. – 2016.) Izloženi će biti nosači zvuka sa dosadašnjih festivala, programske i notne knjižice, plakati, fotografije, Zbornici, filatelističke marke i FDC koverte izdane u prigodi festivalskih obljetnica.

Nakon otvorenja izložbe slijedi projekcija filma od „Kaja do Fale“, Radio Kaja. Svih proteklih godina festivala Kajkavske popevke, upravo su Dubrovčani često pisali, uglazbljivali ili izvodili popevke na tom dijalektu sjeverozapadne Hrvatske. Da bi im se zahvalili, a u povodu Feste svetoga Vlaha, kajkavci su Dubrovčanima 2007. godine, poklonili koncert popularnih kajkavskih popevki „Od Kaja do Fale“.

Nakon filma u kojem ćemo slušati najpopularnije kajkavske popevke slijedi ZVONIL JE KAJ – druženje sa sudionicima dosadašnjih festivala, evociranje uspomena na početke festivala u Krapini. Svoja sjećanja na prve godine festivala u razgovoru sa Željkom Slunjskim ispričati će Elvira Voća, Gabi Novak, Višnja Korbar, Radek Brodarec, Zdenka Kovačićek, Tanja Mršić.

Večer puna emocija završiti će koncertom POPEVKE ZA NAVEK na kojem će poznate kajkavske popevke izvoditi Elvira Voća, Gabi Novak, Višnja Korbar, Zdenka Kovačićek, Tanja Mršić, Radek Brodarec, Josipa Lončar, Branko Ovčarić i drugi uz pratnju orkestra Karla Kukovačeca.

POU Krapina, Galerija grada Krapine - PROGRAM

19,00 - 19,30 h
Festival kajkavskih popevki Krapina (1966.-2016.) / IZLOŽBA

Otvorenje izložbe Festival kajkavskih popevki Krapina (1966.-2016.). Biti će izloženi nosači zvuka sa dosadašnjih festivala, programske i notne knjižice, plakati, fotografije, Zbornici, filatelističke marke i FDC koverte izdane u prigodi festivalskih obljetnica.

19,30 - 21,00 h
Od "Kaja do Fale" / PROJEKCIJA

Projekcija filma od "Kaja do Fale", Radio Kaja (koncert kajkavskih popevki održan u Dubrovniku 2007. godine) Svih proteklih godina festivala Kajkavske popevke, upravo su Dubrovčani često pisali, uglazbljivali ili izvodili popevke na tom dijalektu sjeverozapadne Hrvatske. Da bi im se zahvalili, a u povodu Feste svetoga Vlaha, kajkavci su Dubrovčanima 2007. godine, poklonili koncert popularnih kajkavskih popevki „Od Kaja do Fale“. Ovaj koncert je bio svojevrsna zahvala Vlahi Paljetku za prekrasne skladbe „Fala“ i „Popevke sam slagal“,ali i svim drugim Dubrovčanima, od Tereze Kesovije do Đele Jusića, koji su sudjelovali na Krapinskom festivalu.

21,00 - 22,00 h
Zvonil je kaj / DRUŽENJE

Druženje sa sudionicima dosadašnjih festivala, evociranje uspomena na početke festivala u Krapini. Razgovor sa doajenima krapinskog festivala Elvirom Voća, Gabi Novak, Višnjom Korbar, Radekom Brodarcem - voditelj Željko Slunjski

22,00 - 24,00 h
Popevke za navek / KONCERT

Koncert POPEVKE ZA NAVEK- sudjeluju Elvira Voća, Gabi Novak, Višnja Korbar, Radek Brodarec, Zdenka Kovačićek, Tanja Mršić, Josipa Lončar, Iva Ranogajec Inkret, Ivan Benc, Gordana Ivanjek Tušek, Miljenko Golub, Roko Vušković, Karla i Dino Miklaužić uz pratnju orkestra (Branko Ovčarić, Julije Njikoš, Pere Ištvančić i Karlo Kukovačec).

Sadržaj i oblikovanje programa: POU Krapina, Galerija grada Krapine

POU Krapina, Galerija grada Krapine