Hrvatska udruga likovnih umjetnika Split

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Za Noć muzeja HULU Split  će predstaviti multimedijalni projekt ”Festival”.   Inspirirani domaćom estradom (video spotovi/glazba) te mogućnostima tehnološkog manipuliranja u cilju postizanja visoke estetike suvremenih medija umjetnosti, zvuka i videa, umjetnici Ratko Ilijić i Tonči Bakotin kreiraju potpuno nove radove. Velike količine novca su utrošene kako bi estradnjaci realizirali glazbu i popratni video s ciljem pridobivanja medijske pažnje, ali usprkos tome ima se dojam da sav taj novac ne opravdava finalni proizvod. Nerijetko smo svjedoci da ogromna količina novca stvara trenutnu zabavu tj. onakvu glazbu i video uradtke kojih se nitko neće sjećati za 20-30 godina, ili bolje rečeno – nešto što nikad neće biti referentno i nikad neće ulaziti u kulturu i obrazovanje.  Umjetnici ovom izložbom otvaraju drugačija kreativna riješenja koja su omogućena digitalizacijom te s ovim projektom pokazuju kako je moguće od jedne količine informacija (u bilo kojem obliku, u ovom slučaju audio-vizualnom) stvoriti nešto sasvim originalno, jedinstveno (upravo za onu publiku koja sebe ne pronalazi u klasičnom obliku zabave, estrade odnosno entertainment-a). Sve ono što se može u materijalnom svijetu  ovdje jest izvedivo; “There are only 3 colors, 10 digits and 12 notes; it’s what we do with them that’s important”.

”Festival” će za Noć Muzeja biti popraćen   posebnim programom koji će uključivati radionice za djecu i odrasle, svečano otvorenje izložbe,  razgovor s umjetnicima, stručna vodstva kroz izložbe, glazbu i glasanje publike za najbolji audio-video uradak.

Hrvatska udruga likovnih umjetnika Split - PROGRAM

18:00 - 20:00 h
Dječja radionica ''Ritam umjetnika'' / RADIONICA

Tijekom dječje radionice (dob +6) analizirat će se ritam u stvaralaštvu nekoliko likovnih i multimedijalnih umjetnika, a potom graditi portret umjetnika. Cilj radionice je da djeca usvoje ritam na interdisciplinaran način, ali i da interdisciplinarnost prepoznaju u suvremenim umjetničkim praksama. Tijek radionice: 1. Analiza izložbe ''Festival'' i diskusija o mas medijima, medijima i glazbi 2. Analiza umjetnika - članova HULU-a i ritma u njihovu radu 3. Stvaralaštvo – građenje portreta umjetnika 4. Power Point igra. Memory: Povezivanje lica umjetnika s njegovim radom

20:00 - 21:00 h
Razgovor s umjetnicima / PREDSTAVLJANJE

Razgovor s autorima ''Festivala'' - Tonči Bakotin i Ratko Ilijić će se predstaviti publici i razgovarati o mogućnostima tehnološkog manipuliranja u cilju postizanja visoke estetike suvremenih medija umjetnosti, zvuka i videa.

20:00 - 21:00 h
Otvorenje izložbe / DRUŽENJE

Svečano otvorenje izložbe ''Festival'' uz kustosicu projekta Ljubicu Letinić i predstavljanje interaktivno audio-vizualnih instalacija publici.

20:00 - 23:00 h
Vodstvo kroz izložbu / STRUČNO VODSTVO

Povodom Noći muzeja u Salonu Galić će biti organizirano i stručno besplatno vodstvo povjesničara umjetnosti kroz izložbu za posjetitelje.

21:00 - 22:00 h
Radionica za odrasle / RADIONICA

Umjetnici Ratko Ilijić i Tonči Bakotin će voditi radionicu ''Manipulacije audio-video signalom''. Radionica je namijenjena svim uzrastima.

22:00 - 1:00 h
Zvuk / GLAZBENI PROGRAM