Etno-zbirka KUD-a Stative u PŠ D.Stativ

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Prikaz tradicijskog načina života s osvrtom na igre i sport

Etno-zbirka KUD-a Stative u PŠ D.Stativ - PROGRAM

Tradicija i sport stativskog kraja / IZLOŽBA

U zgradi Područne škole u Donjim Stativama članovi KUD-a Stative uredili su etno-zbirku koja se sastoji od hodnika, kuhinje i sobe uređenih i namještenih na tradicijski način. Izloženo je mnogo namještaja, kućanskih potrepština, ručnih radova (ručnika, plahti, zidnjaka i sl.). U posebnoj prostoriji sakupili smo sve potrebne alate za preradu lana od sjemena lana do tkalačkog stana. U Noći muzeja obući ćemo narodne nošnje i prikazati sve segmente života u obitelji (kuhanje, miješenje i pečenje kruha, rezanje drva, šlinganje, tkanje na tkalačkom stanu, čihanje perja, pjevanje i druženje). Pošto je ove godine tema Noći muzeja igre i sport pripremit ćemo izložbu tradicijskih igračaka i prikaze tradicijskih igara kroz fotografije na panou. Posebno ćemo istaknuti sportske uspjehe naših mještana i izložiti njihove osvojene medalje, pehare i sl.

Sadržaj i oblikovanje programa: Etno-zbirka KUD-a Stative u PŠ D.Stativ

Etno-zbirka KUD-a Stative u PŠ D.Stativ