Centar za kulturu Grada Belog Manastira

SAŽETAK PROGRAMA U NOĆI MUZEJA

Grad Beli Manastir po prvi se puta uključuje u manifestaciju Noć muzeja.

Program će se paralelno odvijati na tri mjesta u Gradu:

Centar za kulturu Grada Belog Manastira (ulica kralja Tomislava 2): 18-22sata

Etnološki centar baranjske baštine (ulica kralja Tomislava 70) : 18-22 sata

i

Cafe bar Lymmar (ulica kralja Petra Krešimira IV 9a) : 18-01 glazbena slušaonica, koncert i izložba „Glazbeni vremeplov“

U Centru za kulturu Grada Belog Manastira i Etnološkom centru baranjske baštine biti će postavljena izložba „Baština Baranje“, realizirana u suradnji s Arheološkim muzejom u Zagrebu. Na izložbi koja će se moći razgledati u oba navedena prostora biti će izložen izbor arheološke građe s lokaliteta istraživanih na trasi buduće autoceste Osijek-Beli Manastir kao i značajnijih istraživanih lokaliteta na prostoru Baranje.

Obzirom da je ovogodišnja Noć muzeja posvećena glazbi u Cafe baru Lymmar biti će održan prigodan glazbeni program (glazbena slušaonica i koncert grupe Protokol iz Osijeka) uz izložbu Biljane Smolčić „Glazbeni vremeplov“. Izložba prikazuje crteže rađene flomasterima na kojima su prikazani portreti glazbenika ili glazbenih instrumenata, od antičke Grčke i Rima, baroknih i renesansnih skladatelja, pa do rock&roll, blues and jazz glazbenika 20. i 21. stoljeća.

Centar za kulturu Grada Belog Manastira - PROGRAM

18:00 - 22:00 h
Izložba Baština Baranje - paralelno u Centru za kulturu i Etnološkom centru baranjske baštine / IZLOŽBA

U Centru za kulturu i Etnološkom centru biti će postavljena izložba „Baština Baranje“, realizirana u suradnji s Arheološkim muzejom u Zagrebu. Na izložbi koja će se moći razgledati u oba navedena prostora biti će izložen izbor arheološke građe s lokaliteta istraživanih na trasi buduće autoceste Osijek-Beli Manastir kao i značajnijih istraživanih lokaliteta na prostoru Baranje. Ovom izložbom želimo dodatno naglasiti važnost i potencijal Baranje kao izuzetno zanimljive i bogate arheološke regije. Arheološki materijal na izložbi ustupili su: Kaducej d.o.o., Geoarheo d.o.o, Muzej Slavonije, Institut za arheologiju, Zagreb, Arheološki muzej u Zagrebu Izložba će se u oba prostora moći razgledati do 22 sata.

18:00 - 10:00 h
Glazbena slušaonica - cafe bar Lymmar / GLAZBENI PROGRAM

Obzirom da je ovogodišnja Noć muzeja posvećena glazbi u Cafe baru Lymmar biti će održan prigodan glazbeni program uz izložbu Biljane Smolčić „Glazbeni vremeplov“. Izložba prikazuje crteže rađene flomasterima na kojima su prikazani portreti glazbenika ili glazbenih instrumenata, od antičke Grčke i Rima, baroknih i renesansnih skladatelja, pa do rock&roll, blues and jazz glazbenika 20. i 21. stoljeća.

18:00 - 01:00 h
Izložba Glazbeni vremeplov - cafe bar Lymmar / IZLOŽBA